Lajal pääses väga raske võiduga Prantsusmaal veerandfinaali

Mark Lajal.
Mark Lajal. Foto: Jan Randar Raidma

Eesti esireket Mark Lajal (ATP 230.) jõudis Prantsusmaal Orleansis peetava ATP Challenger 125 tenniseturniiri veerandfinaali.

Kvalifikatsioonis madistas meie esireket selgelt kahe nõrgema edetabelikohaga mehe vastu, põhitabeli esimene konkurent oli kraadi võrra kangem, kuid sai 4:6, 7:5, 6:3 jagu prantslasest Matteo Martineaust. Kaheksandikfinaalis tuli talle vastu viimase kaasmaalane Calvin Hemery (ATP 238.).

Esimese seti võitis võrdlemisi kindlalt Lajal 6:4. Teises setis jooksis prantslane 3:3 seisult eest ära ning võitis 6:3. Kõige põnevam oli just viimane sett, kus Lajal läks 5:2 juhtima, kuid vastane tuli tagasi ja viigistas seisu. Otsustaval hetkel näitas külma närvi Lajal, kes lõpuks seti võitis 7:6.

Lajal lõi viis ässa (vastane 18), aga tegi vaid ühe topeltvea (vastane kaks). Meie mehe esimese pallingu õnnestumise protsent oli 80 (87/70), 71 protsendil (70/50) kordadest teenis ta punkti.

148 625 euro suuruse auhinnafondiga turniiri veerandfinaalis tuleb Lajalie vastaseks Denis Shapovalovi (ATP 101.) ja Alexander Blockxi (ATP 248.) matši võitja, mis peetakse täna õhtul kell 20.05

Raskem vastane oleks kanadalane Shapovalov, kes neli aastat tagasi kuulus maailma edetabelis kümne parem hulka. Suure slämmi turniiridel on ta Wimbledonis jõudnud poolfinaali (2021) ning veerandfinaali nii Austraalias (2022) kui ka US Openil (2020)