Pea 100 eestlast osales Berliini maratonil, jooksu võitis 24-aastane etiooplane

Milkesa Mengesha.
Milkesa Mengesha. Foto: SCANPIX / dpa / picture-alliance

Pühapäeval peeti järjekorras 50. Berliini maraton. Meeste arvestuses võitis jooksu 24-aastane Etioopia atleet Milkesa Mengesha, sama riik teenis kolmikvõidu naiste seas.

MMil kuuendaks jäänud Mengesha jõudis juubelimaratoni finišisse ajaga 2:03.17. Teise koha võitjale viie sekundiga kaotanud keenialane Cybrian Kotut (2:03.22). Platvormi viimase koha hõivanud Mengesha kaasmaalane Haymanot Alew kaotas maratoni võitjale 14 sekundiga (2:03.31).

Naiste arvestuses sai Etioopia kolmikvõidu: esimene oli Tigist Ketema (02:16.42), teine Mestawot Fikir (02:18:48) ja kolmas Bosena Mulatie (02:19.00)

Pea 100 Eesti jooksjat olid Saksamaa pealinnas võistlustules, 65 jõudsi finišisse. Parima aja (02:29.53) eestlastest jooksis Roman Fosti. Kahe tunni ja 30 minuti piiri peale jäid ka Aleksandr Kuleshov (02:30.02) ning Kaupo Uuetoa (02:30.20).