Korraliku esituse teinud Rooba aitas koduklubi võidule

Robert Rooba
Robert Rooba Foto: Eesti jäähokiliit / Facebook

Eesti parim hokimängija Robert Rooba sai käe valgeks, kui tema koduklubi Kouvola KooKoo võitis Soome kõrgliigas 4:3 Helsingi IFKd.

IFK läks matši Iiro Pakarineni ja Petr Kodyteki tabamustest 2:0 juhtima. Teisel perioodil sai Rooba käe valgeks ning vähendas kaotusseisu.

Viimasel kolmandikul läksid võõrustajad Micke-Max Asteni väravast 3:1 juhtima. Siis tegi KooKoo võimsa comeback'i, minuti sees lõid väravad Radek Koblizek ja Petter Emanuelsson ning mäng läks lisaajale. Seal kumbki meeskond skoori ei teinud, mis tähendas karistusviseteseeriat. KooKoole kindlustas võidu ainsana värava üles leidnud Marcus Davidsson.

Tänavu KooKooga liitunud Rooba oli jääl veidi üle 16 minuti, mille jooksul tegi ta neli pealeviset.

Pärast kaheksat mängu istub eestlase koduklubi 12 punktiga Soome kõrgliiga tabelis 10. kohal. Liider Tampere Ilvese (21p) on üheksa silma kaugusel.

Järgmisena mängib KooKoo reedel, kui sõidetakse külla Hämeenlinnan Pallokerhole.