Sergei Zenjov tähistas koondisekutset nelja väravaga

Sergei Zenjov lõi kõik neli väravat.
Sergei Zenjov lõi kõik neli väravat. Foto: Janek Eslon/Fc Flora

Eesti jalgpallikoondise peatreener Jürgen Henn jättis kogenud ründaja Sergei Zenjovi mõneti üllatuslikult välja septembrikuu akna koosseisust, kuid ennistas ta nüüd, oktoobris. 35-aastane ründaja vastas sellele väravatesajuga.

«Sergei reageeris eelmises aknas koondisest väljajäämisele täpselt nii, nagu mängija peaks reageerima. Ta andis oma tegudega väljakul mõista: kuule, treener, sa tegid võib-olla vea!» kiitis Henn teisipäevasel pressikonverentsil, mil ta koondise koosseisu teatavaks tegi.

Zenjov on viimastel nädalatel olnud heas vormis ning näitas sama ka koduse Premium liiga 31. vooru avamängus, kus FC Flora ei jätnud Männikul mingit võimalust Nõmme Unitedile, võites 4:0. Kõik väravad lõi Zenjov.

Esimese palli vastaste puurivahi Marko Meeritsa selja taha saatis ta juba 3. minutil, edasi 52., 63. (penaltist) ja 70. minutil ning viis minutit hiljem võttis peatreener Taavi Viik ta teenitud puhkusele. Seejuures läks kolmanda värava eel intsidendist penalti määramiseni aega 2 minutit ja 37 sekundit.

Kõrgliiga liider FCI Levadia sõitis külla Narva Transile. Väravaluku murdsid külalised lahti juba 17. minutil. Levadia ründaja Frank Liivak sai karistusala joone pealt löögile, mille Transi väravavaht Aleksei Matrossov tõrjus õnnetult otse värava ette, kus Mihkel Ainsalu nahkkera üle puuriluku tõstis. Levadia edu suurendas veelgi 31. minutil Aleksandr Zakarliuka. Vasakul äärel kombineerisid hästi Mark Oliver Roosnupp ning Michael Schjønning-Larsen, viimane andis terava palli värava alla, kus Zakarliuka esimese puutega skooris.

Kindla 2:0 võidu võtnud Levadia (77p) jätkab liidrina.  Flora kindlustas 61 punktiga kolmandat kohta. Nõmme Kaljul on 3 punkti enam, Paidel aga 5 punkti vähem. Mõlemal on ka mäng varuks, aga korraga nad kolme punkti juurde ei teeni, sest kohtuvad pühapäeval kell 14.30 Paides omavahel. Viiendat kohta hoidev Trans on kogunud 36 punkti, United jätkab 14 punktiga kindlalt viimasel kohal.