Treier tegi Itaalias särava partii, Konontšuki hooaja start lükkub aina edasi

Kaspar Treier palliga.
Kaspar Treier palliga. Foto: Napoli Basket/Facebook

Itaalia korvpalli kõrgliigas esines efektiivselt Kaspar Treier, kuid tema panusest Napoli võiduks ei piisanud.

Kodumängu Trieste vastu kulges lõviosa ajast võrdsete heitluses. Parimal juhul sai emb-kumb ette kuuega. Otsustav spurt tuli alles viimasel paaril minutil. 82:80 eduseisust paisutati lõpuks 92:83 võiduks.

Nädal tagasi liigahooaja avamängus algviisikusse kuulunud ja üle poole tunni mänginud Treieri roll jäi täna oluliselt väiksemaks. Ta teenis pingil sekkudes 16 minutit, aga kasutas need väga hästi ära. Eesti koondise ääremängija viskas 12 punkti (kolmesed 4/2, kahesed 2/2, vabavisked 2/2) ja noppis 5 lauapalli. Efektiivsusnäitajalt (11) oli meie mees tiimi paremuselt teine. Enamat suutis vaid Leonardo Totè (18 punkti, 6 lauda).

Napoli on kaotanud mõlemad senised matšid. Võiduta on praeguse seisuga veel neli satsi.

Standings provided by Sofascore

Saksamaa kõrgliigas sai Artur Konontšuki koduklubi Oldenburg ühe võidu kõrvale hooaja teise kaotuse. Võõrsil jäädi 78:87 alla Hamburg Towersile.

Paraku pole meie mees veel ainsaski senises kohtumises kaasa teinud. Hooaja avalahingu eel 14. septembril teatas klubi, et Konontšuk vigastas kergelt kätt. Esialgse info kohaselt pidanuks ta platsile naasma juba järgmises voorus, aga nüüd on paus veninud enam kui kolme nädala pikkuseks.

Seega on teist hooega Oldenburgi kuuluv Konontšuk seni osalenud vaid kontrollmängudes.