VIDEO Pensionilt naasnud David de Gea tõrjus Itaalia kõrgliigas 10 minuti jooksul kaks penaltit

David De Gea koos meeskonnakaaslastega tähistamas.
David De Gea koos meeskonnakaaslastega tähistamas. Foto: Massimo Paolone / ZUMA Press / Scanpix

Itaalia jalgpalli kõrgliigas tegi särava partii veel mõned aastad tagasi üheks maailma paremaks väravavahiks peetud David de Gea.

Kuu aja pärast 34. sünnipäeva tähistav hispaanlane seljatas keerulised ajad. Pärast enam kui kümnendipikkust perioodi Manchester Unitedis jäi de Gea 2023. aasta suvel töötuks. Ta seisis terve hooaja jõude, kuniks lõi 9. augustil käed Fiorentinaga.

Kogenud puurilukk pole klubis päris vankumatu esikinnas, kuid eile õhtul astus ta igal juhul pika sammu selles suunas. Serie A mängus teeniti kodus magus 2:1 võit AC Milani üle. De Gea mängis edus väga olulist rolli, tõrjudes penalti nii avapoolaja lõpus kui ka teise alguses. Temast ei saanud jagu Theo Hernandez ega ka Tammy Abraham.

Muide, ühe 11 meetri trahvilöögi luhtas ka Fiorentina. Avapoolaja keskel tõrjus Moise Keani soorituse Mike Maignan.

Tasub meenutada, et Unitedi ajal saatis de Gead legend kui kehvast penaltite tõrjujast. Aga lisaks eelnimetatule tegi ta eile ka üldiselt hiilgava partii: kaheksast raami lennanud löögist õnnestus pareerida seitse. Võrku lendas vaid Christian Pulisici lähilöök.

Fiorentina hoiab kümne punktiga liigatabelis 11. kohta, silma enam teeninud Milan on kuues.