Hokikoondis purustas MMil Uus-Meremaa

Eesti hokikoondis kaitsetööd tegemas
Eesti hokikoondis kaitsetööd tegemas Foto: Toomas Huik

Eesti jäähokikoondis kohtus Islandil peetaval maailmameistrivõistluste II divisjoni A-grupi turniiril täna Uus-Meremaaga, kes alistati võimsalt 19:2 (8:0, 6:2, 5:0).

Eesti poolel sai käe valgeks koguni 12 meest, parimana viskas Aleksandr Petrov kolm väravat. Kaks tabamust said kirja Kaupo Kaljuste, Sergei Ivanov, Maksim Semjonov, Mihkel Võrang ja Aleksei Sibirtsev. Vassili Titarenko ja Robert Rooba kogusid mõlemad parimatena kolm söödupunkti.

Eesti tegi Uus-Meremaa väravale 89 pealeviset, vastastel lubati viskele jõuda vaid 22 korral, kusjuures avakolmandikul suutis Uus-Meremaa peale visata vaid 3 ja viimasel kolmandikul 5 korda.

Turniiri viimase kohtumise peab Eesti homme Hispaaniaga ning tõenäoliselt selgub selles mängus ka alagrupi võitja, kes tõuseb järgmisel hooajal kõrgemasse divisjoni. Hispaanial seisab veel täna ees kohtumine Islandiga.

Eesti ja Hispaania mäng algab homme Eesti aja järgi kell 19.30.

Eesti - Uus-Meremaa 19:2

Väravad: 1:0 4.48 Roman Andrejev (Mihkel Võrang), 2:0 5.12 Kaupo Kaljuste (Vassili Titarenko), 3:0 5.43 Sergei Ivanov (Ken Kuusk, Jan Lukats), 4:0 14:12 Maksim Semjonov (Robert Rooba, Dmitri Rodin), 5:0 15:21 Sergei Novikov (Kaupo Kaljuste), 6:0 16.59 Sergei Ivanov (Ken Kuusk), 7:0 18.59 Vassili Titarenko (Kaupo Kaljuste, Aleksandr Petrov), 8:0 19.39 Mihkel Võrang (Roman Andrejev), 9:0 22.16 Kaupo Kaljuste (Aleksei Sibirtsev), 10:0 27.32 Maksim Semjonov (Robert Rooba, Mihkel Võrang), 10:1 31.37 Andrew Cox (Ian Wannamaker), 11:1 32.56 Aleksei Sibirtsev (Ilja Urušev, Vassili Titarenko), 12:1 34.22 Mihkel Võrang (Anatoli Jakovlev), 13:1 34.39 Aleksandr Petrov, 13:2 34.56 Andrew Cox (Ian Wannamaker), 14:2 38.27 Igor Savvov, 15:2 41.01 Robert Rooba (Maksim Ivanov, Dmitri Rodin), 16:2 48.00 Aleksandr Petrov (Vassili Titarenko), 17:2 51.23 Aleksei Sibirtsev, 18:2 58.42 Dmitri Rodin (Roman Andrejev, Robert Rooba), 19:2 Aleksandr Petrov (Aleksei Sibirtsev)

Esimene kolmandik:

Eesti alustas mängu väga hoogsalt. Skoori avas Roman Andrejev, kui mängitud oli 4.48. Pool minutit hiljem tegi Kaupo Kaljuste seisuks juba 2:0 ja kohe seejärel Sergei Ivanov 3:0. Eesti viskas seega vähem kui minutiga kolm väravat!

Uus-Meremaa suutis kaks korda üle elada arvulises vähemuses mängimise, ent kui mängitud oli 14.12, viskas Maksim Semjonov juba Eesti neljanda värava. Kulus pisut üle minuti ja Ivanovi teine värav tegi seisuks 5:0 ning 17. minutiks juhtis Eesti Ivanovi kolmandast tabamusest juba 6:0!

Kaks minutit enne lõppu kasutas Eesti ära arvulise ülekaalu ja värava sai kirja Vassili Titarenko. Kolmandikule pani tabamusega punkti Mihkel Võrang ja Eesti läks puhkepausile võimsas 8:0 eduseisus!

Teine kolmandik:

Teist kolmandikku alustas Eesti poolelt väravaga Kaupo Kaljuste, tehes seisuks 9:0. Kolmandiku keskel viskas Maksim Semjonov arvulisest ülekaalust 10:0.

Teise kolmandiku keskpaigas sai lõpuks väravatearve avatud ka Uus-Meremaa. Tabamuse autoriks oli Andrew Cox.

Kohe seejärel jäädi aga taas arvulisse vähemusse ning seda Eesti kasutamata ei jätnud - täpne oli Aleksei Sibirtsev ja seis 11:1.

Möödus vaid poolteist minutit ja jälle sai värava kirja Võrang - 12:1. Paarkümmend sekundit hiljem sai käe valgeks ka Aleksandr Petrov seisuks 13:1.

Uus-Meremaa sai vahepeal proovida ka arvulises ülekaalus mängimist ning Andrew Cox viskas nende teise värava. Peagi vastas aga Eesti poolt järjekordse tabamusega Igor Savvov. Teisele pausile mindi seisul 14:2.

Kolmas kolmandik:

Eesti sai kolmandikku alustada arvulises ülekaalus ning minutiga oli kohe ka värav kirjas - Robert Rooba viskas seisuks 15:2. Kolmandiku keskpaigale lähenedes sai veel ühe värava kirja Petrov - 16:2.

Eesti teenis ka karistusviske ning selle saatis väravasse Sibirtsev. Kui lõpuni jäi üle minuti, lisas tabamuse Dmitri Rodin ja kohe seejärel realiseeris veel ühe arvulise ülekaalu Petrov. Skooriga 19:2 kohtumine ka lõppes.

ENNE MÄNGU:

Uus-Meremaa on kolme vooru järel grupi selge punane latern, sest ise on visatud vaid 3 väravat, enda võrku lastud aga koguni 23. Viimati kaotasid uusmeremaalased 3:12 Horvaatiale, enne seda tunnistati Hispaania ja Islandi paremust.

Eesti jätkab koos Hispaaniaga täiseduga, kuid konkurentidest ühe võrra kehvem väravate vahe annab grupis teise koha. Aleksandr Petrov hoiab aga seitsme punktiga esikohta punktiliidrite tabelis, olles visanud ise kaks väravat ja andnud viis väravasöötu.

Kohtumine Reykjavikis algab Eesti aja järgi kell 16. Postimees teeb mängust tekstipõhise ülekande.