Kaas maas? Eurosarja hästi alustanud Kalev/Cramo murdis kindlalt maha ka lätlased

Kalev/Cramo fännidel on põhjust rõõmustada.
Kalev/Cramo fännidel on põhjust rõõmustada. Foto: Eero Vabamägi

Eesti-Läti korvpalliliigas peeti täna kaks matši. Meie klubidest teenis võidu Kalev/Cramo, Rapla Utilitas naaseb lõunapiiri tagant kaotusega.

Eesti meisterklubi sai kodus 90:74 jagu Liepajast.

Kui esimesed poolteist veerandaega kulgesid võrdselt, siis poolajaks olid kalevlased peal juba 44:31. Liepaja jõudis otsustava neljandiku alguses veel korraks viie punkti peale, aga viimaste minutitega vormistasid võõrustajad üldise üleoleku ka kindlaks võiduks.

Peatreeneri Heiko Rannula käsutuses oli täna kümme meest, sest kolmapäevases võidukas euromängus Le Porteli vastu sai taas vigastada Arik Smith. Samuti teeb Kregor Hermetile veidi häda hüppeliiges, mistõttu piirdus tema täna 8 minutiga.

Ülejäänud üheksa meest said korralikult mütata. Parimaks kerkis 19 punkti visanud Leemet Böckler. Severi Kaukiainen lisas 14, Kasper Suurorg 12 ning Patrick Tapé ja Anrijs Miška 11 silma. Kokkuvõttes tehti hooaja resultatiivseim mäng.

Liepaja poolelt tõusis 21 punktiga üleplatsimeheks Kristaps Kilps.

Rapla püsis Valmieras lõviosa mängust reel, aga viimase veerandajaga panid võõrustajad asjad kindlalt paika. Kui kellal oli 8.46 säras tablool 57:52, lõpuks 80:65. Kodumeeskond võitis viimase veerandaja 26:15.

Raplat vedas 16 punkti visanud Jalyn Mccreary. Tormi Niits lisas 11, Hendrik Eelmäe 10 silma.

Valmiera poolelt kogus Kahliel Spear 19 punkti.

Kalev teenis ühe kaotuse kõrvale teise võidu, Raplale oli see Eesti-Läti liig avamatš.