FOTOD Kuulus fitnessi ja kulturismivõistlus tõi Eestile kulda, karda ja ajaloolise esikoha

Võidukas Anastassia Toikka.
Võidukas Anastassia Toikka. Foto: @eastlabsphoto

Möödunud nädalavahetusel peeti Hispaanias Madridis kuulus IFBB Arnold Classic Europe 2024. Säravaid tulemusi näitasid Eesti kulturistid ja fitness-sportlased.

Reedel tegi otsa lahti Valeria Kopajeva, kes teenis artistic fitness avatud kategoorias kolmanda koha.

Fitness challenge'i hõbeda tasemel teenis naiste konkurentsis kolmanda koha Crisgel-Berit Poljakov. Veel koha võrra kõrgemale ronis meeste seas René Laane. Lisaks tõusti poodiumi teisele astmele segapaaride arvestuses.

Bikiinifitnessis kuni 166 cm lõi platsi puhtaks Annika AbsalonFit-modeli'is kuni 168 cm arvestuses teenis ta teise koha.

Viimasele päevale pani kuldse punkti Anastassia Toikka. Ta oli parim nii wellness kuni 163 cm kui ka masters'i konkurentsis.

Alaliidu info kohaselt sai Arnold Classicul debüteerinud Toikkast esimene Eesti sportlane, kes on sel võistlusel võitnud wellness'i kategooria.

Kuulsa Arnold Schwarzeneggeri järgi nime saanud võistluse juured ulatuvad juba 1989. aastasse.