Differt võitis karika, Lehis tagasi koondises, MK-etapile minnakse peatreenerita

Nelli Differt sai Pariisi olümpiamängudel 4. koha. Nüüd on ta taas vormis ja võitis Eesti karika. Foto: Tairo Lutter

Tartus peetud Eesti epeevehklemise karika võitis Nelli Differt, kes alistas finaalis Veronika Zuikova. Võistlus pakkus ka mitu suurt üllatust.

Ainsa Eesti vehklejana Pariisi olümpiale jõudnud ja seal 4. koha saanud Differt näitas, et on taas jõudnud heasse vormi. Ta jõudis kahe kerge võiduga poolfinaali, kus alistas Kartina Lehise 15:9. Finaalis sai ta Zuikovast jagu tulemusega 15:12. Lehis oli veerandfinaalis 9:8 üle Kristina Kuusest.

Tabeli teisel poolel aga juhtus asju. Tokyo olümpiavõitja Julia Beljajeva kaotas teises ringis Ksenja Pärlinile 14:15 ega jõudnud kaheksa parema hulka. Pärlin hakkas seejärel korralikult vastu ka valitsevale Euroopa meistrile Irina Embrichile, jäädes alla 11:15. Embrich aga pidi poolfinaalis omakorda tunnistama Zuikova 11:10 paremust.