Premium liiga punane latern röövis meistrilt punkte

Mihkel Ainsalu.
Mihkel Ainsalu. Foto: Kristjan Teedema/Tartu Postimees

Jalgpalli Premium liigas peeti teisipäeva õhtul kaks kohtumist. Nädalalõpul meistritiitli kindlustanud Tallinna FCI Levadia mängis koduväljakul 1:1 viiki tabeli viimase Nõmme Unitediga, Tartu JK Tammeka alistas olulises duellis FC Kuressaare 2:1.

Levadia läks täna õhtul tabeli kümnenda Nõmme vastu jahtima hooaja 26. võitu, kuid väravavõrk ei tahtnud mitte sahiseda. Unitedi puurilukk muugiti lahti alles 66. minutil, kui Maksimilian Skvortsovi söödust lõi Levadiale värava Mark Oliver Roosnupp.

Kümme minutit hiljem määrati aga Nõmme klubile penalti, mille realiseeris Jakub Luka. Kolm minutit enne normaalaja lõppu suutis Roosnupp palli lüüa teist korda väravasse, kuid videokordusest selgus, et mees oli suluseisus ja värav ei lugenud.

Nii saigi Levadia kahe kaotuse kõrvale hooaja kuuenda viigi. Nõmme Unitedi jaoks tähistas see kahe võidu kõrvale üheksandat viiki. Levadial, kel meistritiitel juba käes, on nüüd koos 81 punkti, Unitedil on viimasena 15 punkti.

Teises teisipäevases vastasseisus võõrustas Tartu Tammeka Saaremaa klubi. Kuressaarlased suutis esimese poolaja lõpus Aleksander Iljini väravast juhtima minna. Tammeka otsis viigiväravat kaua, selleni jõuti 73. minutil autoriks Tanel Lang. 87. minutil lõi Ahmed Basher Tamme staadionil 2:1 võiduvärava. Sellega lõppes Tammeka kümnemänguline võiduta seeria Kuressaare vastu. Viimati võitsid nad saarlasi Premium liigas 2022. aasta aprillis.

Tammeka rebis tänu võidupunktidele tabelis viiendaks, neil on koos 38 punkti. Vaid ühe punktiga jääb neile alla mängu vähem pidanud JK Narva Trans, Kuressaare on 31 punktiga kaheksas.