Kullamäe hoog rauges, aga Bilbao purustas eurosarja vastase

Kristian Kullamäe (number 77).
Kristian Kullamäe (number 77). Foto: fiba.basketball

Lisaks BC Kalev/Cramole said täna õhtul eurosarjades võidurõõmu maitsta kahe välismaal palliva Eesti korvpalluri koduklubid.

Kristian Kullamäe tööandja Bilbao alistas FIBA Europe Cupil võõrsil Slovakkia klubi Prievidza 84:61 (22:24, 20:9, 16:15, 26:13). Viimasel ajal väga säravaid etteasteid pakkunud Kullamäe ei kerkinud seekord klubi kõige resultatiivsemate hulka, kuid tegi sellele vaatamata väga sümpaatse partii.

Kullamäe teenis 18 minutit mänguaega, viskas selle aja jooksul kaheksa punkti, millest kaks tuli kaugvisetest. Lisaks noppis ta kaks lauapalli ja andis sama palju resultatiivseid sööte.

Bilbaod vedas hispaanlane Ruben Dominguez 19 punktiga, 14 punkti kogus rootslane Melwin Jan Pantzar. Islandi passiga Keith Jordan oli kodumeeskonna resultatiivseim 17 punktiga.

Sarnaselt Kalev /Cramole on Bilbao alagrupiturniiri esimese poole läbinud täiseduga ehk kolme võiduga. Prievidza jaoks oli tegemist esimese kaotusega ning nad on alagrupis teisel kohal.

Taseme võrra kõrgemal Meistrite liigas alistas Matthias Tassi leivaisa Oostende 84:73 (18:17, 24:23, 19:12, 23:21) Szczecini. Belgia klubi eest mänginud Tass sai mänguaega üle 21 minuti, kuid ei sooritanud väljakul ühtegi pealeviset. Samas kogunes tema arvele üks punkt, mis tuli vabaviskejoonelt. Lisaks noppis ta kolm lauapalli ja andis kaks resultatiivset söötu.

Oostende jaoks oli tegemist esimese võiduga eurosarjas, Szczecin on nüüd kaotanud kõik kolm seni peetud mängu. Erinevalt FIBA Europe Cupist omavad selles sarjas alagrupist edasipääsu võimalusi ka kolmanda koha meeskonnad, seega pole Oostende jaoks kõik kaugeltki läbi.