Hokikoondis tõusis kõrgemasse divisjoni!

Eesti jäähokikoondis
Eesti jäähokikoondis Foto: Liis Treimann

Eesti hokikoondis alistas 5:3 Hispaania koondise ning saavutas II divisjoni MMi A-grupi turniiril esikoha.

Eesti võitis turniiril kõik mängud ning tõusis I divisjoni. Turniiri käigus pidid Eesti paremust tunnistama Serbia (5:2), Horvaatia (3:2), Island (7:2), Uus-Meremaa (19:2) ja Hispaania.

Tänases otsustavas kohtumises olid Eesti poolt täpsed Ken Kuusk, Dmitri Rodin, Lauri Lahesalu, Maksim Semjonov ja Maksim Ivanov.

Eesti - Hispaania 5:3

Väravad: 07:54 Ken Kuusk , 09:51 Dmitri Rodin, 21:55 Lauri Lahesalu, 23:55 Maksim Semjonov, 46:39 Maksim Ivanov   - 08:55 Carlos Quevedo - 26:37 Pol Gonzalez, 37:25 Pablo Puyuelo

Esimene kolmandik:

Eesti asub kohtumist 1:0 juhtima, kui täne on Ken Kuusk. Kõigest minut hiljem aga Hispaania viigistab. Värava autoriks on Carlos Quevedo.

2:1! Kui ligi 10 minutit on mängitud viib Dmitri Rodin Eesti meeskonna taas juhtima.

Eesti võidab avakolmandiku 2:1

Pealevisked Eestile 24:9

Teine kolmandik:

3:1! Lauri Lahesalu suurendab Eesti eduseisu.

4:1! Maksim Semjonov suurendab Eesti eduseisu kolmele väravale.

Pol Gonzalez vähendab hispaanlaste kaotusseisu. 4:2 Eestile.

4:3! Eesti laseb Hispaanial vahet vähendada ühe väravani.

Kolmas kolmandik:

5:3! Eesti suurendab eduseisu kahe väravani. Täpne oli Maksim Ivanov.

Mäng läbi! Eesti võitis 5:3!

ENNE MÄNGU:

Eesti ja Hispaania on Islandil Reykjavikis toimuval turniiril enne viimast vooru ainsad täiseduga meeskonnad. Eile purustas Eesti 19:2 Uus-Meremaa koondise, Hispaania sai aga 4:0 jagu võõrsutajameeskonnast Islandist.

Aleksandr Petrov hoiab enne tänast mängu viie värava ja kuue sööduga resultatiivseimate mängijate tabelis liidrikohta, samuti viis väravat visanud ja kolm söötu andnud Aleksei Sibirtsev on neljas. Esikümnesse mahub veel neli Eesti mängijat.

Eesti ja Hispaania kohtumine algab Eesti aja järgi kell 19.30. Postimees teeb kohtumisest tekstipõhise ülekande.