Saada vihje

AK Spordipsühholoog: Kelly Sildaru väärkohtlemise taolised lood pole Eesti spordis kahjuks erand (30)

Copy
Spordipsühholoog Snežana Stoljarova sõnab, et pikaajaline karjäär nõuab sportlaselt nii füüsilist kui ka vaimset tervist, mis ei saa olla kaks erinevat sihti, vaid sama mündi kaks külge.
Spordipsühholoog Snežana Stoljarova sõnab, et pikaajaline karjäär nõuab sportlaselt nii füüsilist kui ka vaimset tervist, mis ei saa olla kaks erinevat sihti, vaid sama mündi kaks külge. Foto: Tairo Lutter

Mitmete Eesti tippsportlastega töötanud spordipsühholoog Snežana Stoljarova räägib, mida on õppida Kelly Sildaru loost ja mida võiks tulevaste sportlaste, aga ka kõigi teiste noorte arengu toetamisel silmas pidada.

Kelly Sildaru pani endast esmalt rääkima tänu verinoores eas spordimaailma tippu tõusmisele ja võidetud medalitele. Värskelt kinodesse jõudnud dokumentaalfilm «Kelly: kellegi teise unistus» toob esile muinasjutu juba varemgi meediaveergudele jõudnud pahupoole: noore sportlase üle­treenimise, vanemliku väärkohtlemise ja lähisuhtevägivalla.

Spordipsühholoog Snežana Stoljarova on aastaid sportlastega töötanud ning näinud vahetult pealt nii nende professionaalset kui ka emotsionaalset elu. Just Stoljarova tuge tunnustab filmis ka temaga alates 2021. aastast töötanud Sild­aru, kellel on aidanud tippsporti naasta just treeninguteväline psühholoogiline abi.

Tagasi üles