Saada vihje

FIFA-le Trumpi võit sobib, aga olümpiabossidel on USAga kana kitkuda

Copy
FIFA president Gianni Infantino (vasakul) ja USA president Donald Trump 2018. aasta augustis Valges Majas. Kaks kuud varem otsustas FIFA üldkogu häältega 134:65, et 2026. aasta MM-finaalturniir toimub USAs, Mehhikos ja Kanadas (vastaskandidaadiks oli Maroko).
FIFA president Gianni Infantino (vasakul) ja USA president Donald Trump 2018. aasta augustis Valges Majas. Kaks kuud varem otsustas FIFA üldkogu häältega 134:65, et 2026. aasta MM-finaalturniir toimub USAs, Mehhikos ja Kanadas (vastaskandidaadiks oli Maroko). Foto: Leah Millis / REUTERS / Scanpix

USA presidendivalimised võitnud Donald Trumpi teine presidentuur algab 20. jaanuaril ja kestab neli aastat, mille jooksul toimuvad Ameerika Ühendriikides mitmed globaalse tähtsusega spordivõistlused. Seega on paslik küsida: mida arvavad Trumpi võidust maailma mõjukaimad spordijuhid?

Rauad on tules spordimaailma kahel kõige suuremal ja olulisemal organisatsioonil ehk rahvusvahelisel jalgpalliliidul (FIFA) ja rahvusvahelisel olümpiakomiteel (ROK), sest 2025. ja 2026. aastal võõrustab USA erinevaid jalgpalli MM-finaalturniire ning 2028. aastal on Los Angeles järgmiste suveolümpiamängude toimumispaigaks.

See tähendab, et ilmselt tõuseb Trump samasse ritta, kus paiknevad Ronald Reagan (USA president 1981–1989), Bill Clinton (1993–2001) ja George W. Bush (2001–2009), kes kõik on ühed olümpiamängud avatuks kuulutanud. Aga pidulikule hetkele laotakse vundament pika ettevalmistusega, kus üheks oluliseks teguriks on võistluste omaniku (praegusel juhul FIFA või ROK) ladus koostöö korraldajariigiga. Trump on aga teatavasti tuntud impulsiivse juhtimisstiili poolest.

Tagasi üles