Saada vihje

Meedia: senised Rally1-autod kaovad, tulevik tuleb Rally2-autode baasil

Copy
Ott Tänak, pilt on illustreeriv.
Ott Tänak, pilt on illustreeriv. Foto: Bastien Baudin / Hyundai Motorsport GmbH / Austral

Mainekas ralliportaal DirtFish kirjutas täna oma allikatele tuginedes, et rahvusvaheline autoliit (FIA) on paika saanud WRC-sarja tulevikuplaanid alates 2027. aastast. Senised Rally1-autod kaovad ajaloo prügikasti. Sellenimeline autoklass jääb, kuid palju tehnilisi aspekte, nende seas mootor, jõuülekanne ja pidurid, võetakse üle praegustelt Rally2-autodelt.​

Lõplikult peaks uued reeglid kinnituse saama järgmisel kolmapäeval toimuval maailma mootorspordi nõukogu (WMSC) koosolekul. DirtFishiga suhelnud allikad nimetasid kokkulepitud lahendust rallimaailma päästvateks tehnilisteks reegliteks.

2027. aastal kasutusele võetavad tippklassi ralliautod saavad hinnalae, kuni 345 000 eurot. Samas suurusjärgus maksid WRC-klassi autod 2012.–2016. aastani. Lisaks tehakse täiendavaid reeglimuudatusi, mis peaksid looma tiimidele kokkuhoiukohti. Näiteks soovitakse vähendada rallidele reisivate taustajõuliikmete arvu, eesmärgiga suurendada meeskondade majanduslikku tasuvust.

Uute autode kaal on 1230 kg ning need ehitatakse 2022. aastal tutvustatud Rally1-autode šassiile, mis baseeruvad linnamaasturitel. Praegused Rally1-autod on 2026. aasta viimasest päevast alates kasutud, sest nendega ei luba FIA enam võistelda.

Artikli foto
Foto: DirtFish/Facebook

DirtFishiga vestelnud anonüümsust palunud allikad andsid mõista, et uued tingimused ei rahulda ilmselt kõiki osalisi, kuid oli parim võimalik variant. «Oleme ausad, kas see saaks halvendada praegust olukorda? Üldsegi mitte.

Uute reeglitega tekib tõeline võimalus luua MM-sarjas tihe konkurents. Tegelikult saavad alates 2027. aastast enam-vähem võrdse võimaluse MM-rallidel võidu nimel konkureerida enam kui 1500 praeguseks toodetud Rally2-autot. Kuidas saab öelda, et see pole hea? Minu meelest pole liialdatud, kui öelda, et need on potentsiaalselt rallit päästvad reeglid. See on suur asi,» ütles allikas.

Tagasi üles