Järjekordsest raskest põlvevigastusest taastuv freestyle-suusataja Kelly Sildaru edastas spordisõpradele positiivse sõnumi.
Kelly Sildaru: ma pole allaandja, näete mind õige pea nõlvadel! (4)
Pekingi olümpiapronksi tabas valus hoop 23. novembril Stubais. Sildaru kukkus MK-etapi eelsel treeningul. Kui esialgu püsis lootus, et 22-aastane suusataja pääses ehmatusega, siis uuringud paljastasid halvima: vasaku jala põlve eesmise ristatisideme rebendi (ACL).
Jälle! 2017. aasta sügisel tabas Sildarut identne vigastus. Veel enam – mullu jaanuaris kimbutas ACL tema paremat jalga. Ehk nüüdseks on noor atleet läbinud kolm põlvelõikust, ühega kahel korral.
Viimasest murest oli ta just üle saamas. Kannatlikult – 2026. aasta veebruaris peetavat Milano-Cortina olümpiat silmas pidades –, samm-sammult võistluskarussellile hiilinud Sildaru jõudis teha kaasa kahel MK-etapil, kuniks taas...
Ehk üks tagasilöök ajab teist taga. See võib vaimu kõvasti murda. Aga Sildaru tõestab, et temas peitub tõelise sportlase hing. Ta lubas, et vähemalt proovib tippmängu naasta.
«Äärmiselt raske on leppida, et pean kogu taastumisprotsessi uuesti läbi tegema. Eriti raske on seetõttu, et läbisin väga pika ja nõudliku taastusravi, mille jooksul treenisin tugevamalt kui kunagi varem ja saavutasin elu parimad testitulemused. Kõige rohkem teeb haiget, et hakkasin end juba suuskadel hästi ja enesekindlalt tundma – tundsin võistlemise üle elevust,» kirjutas Sildaru sotsiaalmeedias.
«Kuigi järjekordne aastapikkune taastusravi tundub üle jõu käiv, siis olen selle varem läbi teinud ja teen uuesti. Võtan päeva korraga, keskendun võimalusel väikestele positiivsetele nüanssidele. Ma pole allaandja, nii et näete mind juba õige pea nõlvadel tagasi!»
ACList paranemine sõltub erinevatest detailidest. Täieliku rebendi puhul peetakse rusikareegliks üheksat kuud. Ehk algab taas võidujooks ajaga. Nagu 2017. aastal, Pyeongchangi olümpia eel.
Tollal jäi Sildaru ajarattale alla. Nüüd loodab Sildaru igal juhul ajalugu muuta!
Freestyle-suusataja Kelly Sildaru saavutused
- 2022 pargisõidu olümpiapronks, samal olümpial rennisõidu 4. koht
- 2019 rennisõidu maailmameister;
- Kuuekordne X-mängude võitja (pargisõit 2016, 2017, 2019, 2020, rennisõit 2020 ja 2022);
- 2022 freestyle-suusatamise MK-sarja 2. ja pargisõidu MK-sarja 1. koht (väike Kristallgloobus);
- 6 MK-etapi võitu (5 pargisõidus, 1 rennisõidus) ja veel 7 poodiumikohta;
- Kuuekordne juunioride maailmameister (3 korda pargisõidus, 2 korda rennisõidus, korra Big Airis);
- Eesti aasta naissportlane 2019 ja 2022;
- Valgetähe III klassi teenetemärk.