Volmer ja Kosk lõpetasid purjetamise EMi 17. kohaga

Alar Volmer
Alar Volmer Foto: Tairo Lutter / SL Õhtuleht

Itaalias San Remos toimunud Euroopa meistrivõistlustel saavutas Eesti meeskond Alar Volmer - Mihkel Kosk  Star klassis 17. koha. Masters arvestuses said meie purjetajad auhinnalise teise koha.

Regati avasõit peeti tugevas üle 10 m/s puhunud tuules ja suurte lainete tingimustes. Avapäeval võtsid liidripositsiooni enda kätte eksmaailmameistrid poolakad Mateusz Kusznierewicz - Dominik Zycki. Volmer - Kosk lõpetasid päeva 20. kohaga.

Teisel võistluspäeval sõideti vaiksepoolses tuules tugevusega kuni 5 m/s kaks sõitu. Kusznierewicz - Zycki suutsid oma esikohta hoida, lõpetades kolmandana ja teisena. Volmer - Kosk lõpetasid päeva sõidud 47. ja 7. kohaga ning tõusid kokkuvõttes 17-ks.

Peale kolmandal päeval valitsenud tuulevaikust saadi neljandal päeval pidada vaid ühe sõit, sest tuuleolud muutusid päeva jooksul purjetamise jaoks liiga tugevaks ning peale esimese sõidu finišit saadeti võistlejad kaldale ootama. Liidrina jätkasid endiselt poolakad. Volmer – Kosk lõpetasid päeva ainsa sõidu 36-na.

Regati viimasel päeval peeti muutlikes oludes regati viimane sõit, mille järel kuulutati Euroopa meistriteks poolakad Mateusz Kusznierewicz – Dominik Zycki. Eesti meeskond lõpetas viimase sõidu kolmandana ning regati kokkuvõttes saadi 17. koht.