Saada vihje

Euroliiga suurklubi käitus skandaalse olümpiamedalistiga äärmiselt inetult

Copy
Pettunud Thomas Heurtel.
Pettunud Thomas Heurtel. Foto: Manaure Quintero/AFP/Scanpix

Prantsusmaaga mitmeid tiitlivõistluste medaleid võitnud Thomas Heurtel oli naasmas Euroopa tippkorvpalli, kuid Barcelona sai hakkama paraja sigadusega.

Aprillis 36. sünnipäeva tähistav mängujuht pole viimasel ajal olnud just parimas kirjas. Ta liitus 2022. aasta septembris, Ukraina sõja ajal Venemaa klubi Peterburi Zenitiga. Seetõttu ei lubanud Prantsusmaa korvpalliliit Heurteli enam ka koondisesse.

Tänavu suvel muutis kogenud mängumees kurssi. Ta siirdus Hiina, Shenzheni Leopardsi. Ilmselt jäänuks ta sinna hooaja lõpuni, kui poleks tulnud kutset Euroliigast.

​Barcelonal on põud mängujuhtidega. Oktoobri lõpus vigastas põlve üks liidritest, Nicolas Laprovittola. Risatisideme rebend tähendas, et sel hooajal ta enam platsile ei jookse.

Esialgu toodi asenduseks Raul Neto. Üsna pea sai selgeks, et väga vigastusealtis Brasiilia koondislane ei vea välja. Ametlikult lõpetati lepingi mõni päev tagasi.

Siis jõudiski järg Heurteli kätte. Asjad käisid kiiresti. Agendi David Carro Funesi sõnul räägiti teisipäeval peatreeneri Joan Peñarroyaga, siis peadirektori Juan Carlos Navarroga ning kõik paistis klappivat.

Juba samal päeval ostis klubi Heurtelile lennupiletid. Kolmapäeval läbis ta arstliku kontrolli ning valis endale mängusärgile numbri 3. Leping sõlmiti hooaja lõpuni.

Neljapäeval aga asjad pöördusid. Naise ja kahe lapsega Hispaaniasse jõudnud mängijale öeldi, et koostöö jääb katki. El Mundo Deprtivo andmetel oli otsuse taga klubi president Joan Laporta.

​«[Korvpalliosakonna direktor] Josep Cubells helistas mulle, aga ei jaganud eriti selgitusi,» rääkis Carro Funes reedel Pariisis kokku kutsutud erakorralisel pressikonverentsil.

«Ta ütles vaid, et tehing jääb ära potentsiaalsete sotsiaalsete tagajärgede tõttu, millest sai aimu juba ülemineku kõlakate saabudes. Klubi tunnistas, et nad lekitasid ise infot.»

Agendi sõnul oli tal kolmapäevaks kõigi Barcelona otsustajate roheline tuli. «See on väga suur probleem. Heurtelil ja tema perel on igasugune õigus kohtusse pöörduda,» märkis ta.

«Tegemist on profikorvpalluriga, kes lendas koos perega kohale, sest ta palgati tööle. Barcelona valetas, kui nad ütlesid, et info jõudis mängijani enne lennu väljumist.»

Heurtel mängis Barcelonas ka aastatel 2017.-2021. Viimasel hooajal läksid aga suhted peatreeneri Šarūnas Jasikevičiusega sassi. 

Olukord päädis sellega, et 2020. aasta 20. detsembril jäeti Heurtel tiimi lennult maha, Istanbuli. Väidetavalt pidi ta käed lööma kohaliku Fenerbahcega, kuid diiliks kunagi ei läinudki. 

Lõpuks liitus Heurtel veebruari keskel Villeurbanne'i ASVELiga ning suvel Madridi Realiga. Kuigi trett piirdus ühe hooajaga, haavas see Barcelona fänne.

«Kui mind Istanbuli jäeti, polnud selle taga Barcelona klubi, vaid üks persoon, keda kõik kartsid ja tema jättis mind sinna,» meenutas Heurtel nüüd. 

Ta jätkas oleviku lainetel: «Usun, et see oli hea võimalus nii mulle kui ka klubile. Rääkisin treeneri ja Navarroga. Olime kõik väga elevil. Barcelonas maandudes olid kõik rõõmsad. Arvasin enne Jasikevičiuse aega, et lõpetan selles satsis karjääri. Olin naasmise üle väga õnnelik.»

Heurtel lisas: «Tunnen, et minu üle naerdi taas. Esimest korda juhtus see Istanbulis, nüüd siin. Aga sel korral on asi hullem, sest tulin kogu perega. See on väga lugupidamatu.»

Sportlikult jäävad kaotajaks mõlemad pooled. Tasub ära märkida, et mõnest teises Euroliiga klubist ei saa Barcelona enam uut mängijat registreerida, sest aken sulgus põhiturniiri teise ringi alguse ehk 26. detsembriga.

Heurteli auhinnakapis on olümpiahõbe (2020), MMi pronks (2014) ning EM-tiitel (2013) ja hõbe (2022).

Tagasi üles