Eesti epeenaiskond alustas Barcelonas peetavat võistkondlikku MK-etappi 39:30 võiduga Austria üle, kuid seejärel kaotati Ungarile 28:43 ning uks veerandfinaali jäi suletuks.
Ungarile kaotanud epeenaiskond ei jõudnud MK-etapil 8 parema hulka
Lohutusringis alistati esiti Hispaania, siis kaotati Šveitsile ning lõpuks saadi jagu Saksamaast. Tasuks 11. koht.
Kaheksandikfinaal:
Omavahel kohtusid 8. ja 9. asetusega Eesti ja Ungari. Suure vehklemisriigi Ungari naised on tasapisi tõusuteel ja oli selge, et tuleb raske matš.
Katrina Lehis viis esimeses minimatšis Kinga Dekanyga Eesti ette 2:1, kuid see jäigi viimaseks eduseisuks. Pariisi olümpia pronksimatši naiste kordusduellis jäi Nelli Differt seejärel Eszter Muharile alla koguni 1:5. Vähehaaval tuldi järele, seitsmendas minimatšis alistas Differt Blanka Virag Nagy 5:4 ja tabloo näitas 23:24, kuid Julia Beljajeva kaotas Dekanyle 2:5 (üldseis 25:29).
Ankrunaiste matšis pidi Lehis minema ründama olümpiapronksi Muhari vastu, kuid vastane oli kontrarünnakutel täpne ja viis Ungari 43:28 võiduni.
Eesti jätkab 9.–16. koha konkurentsis, järgmine vastane Hispaania kaotas Itaaliale 39:45. Veerandfinaalides aga kohtuvad Ungari-Itaalia, Poola-Prantsusmaa, Hiina-USA ja Ukraina – Lõuna-Korea.
Esimene ring:
Turniiril 8. asetuse saanud Eesti esimene vastane oli 25. asetusega Austria. Matš ei kulgenud nõnda kergelt, kui võinuks loota, sest veel selle keskel oli eestlannade edu vaid paar-kolm torget.
Katrin Lehis alustas 1:3 kaotusega Luise Elmerile, kuid seejärel alistas Nelli Differt Pia Huberi 5:1 ja tõi Eestile initsiatiivi. Julia Beljajeva võitis oma matši 6:3.
Teine ring ei sujunud sama hästi, enne kolme viimast minimatši juhtis Eesti 18:15. Siis asendas Differtit Irina Embrich, jätkas Beljajeva ning viimases matšis oli Lehis 10:6 üle Huberist.
Järgmisena kohtub Eesti kell 12 tugeva Ungariga, kes oli avaringis 45:30 üle Colombiast.