Saada vihje

Tänaku endine tiimikaaslane selgitas, miks on Hyundaiga raske kohaneda

Copy
Andreas Mikkelsen 2024. aastal sõitmas Hyundai i20 Rally1-autoga.
Andreas Mikkelsen 2024. aastal sõitmas Hyundai i20 Rally1-autoga. Foto: Bastien Baudin / Hyundai Motorsport GmbH / Austral

Eelmisel hooajal Ott Tänakuga Hyundai rallitiimis sõitnud norralane Andreas Mikkelsen on alanud hooajal tööta. Ta näeb kõvasti vaeva, et saada kokku eelarve, mis lubaks tal jätkata WRC2-sarjas ning tõusta hiljemalt 2027. aastal, kui kehtima hakkavad uued tehnilised reeglid, uuesti tippklassi. Ühtlasi heitis ta valgust eelmisele aastale ja ebaõnnestunud etteastetele Hyundai i20 Rally1-autos. Tema sõnul ongi Hyundaiga keeruline asfaldil kohaneda ning oodatud tulemusi näidata.​

35-aastane Mikkelsen on karjääri jooksul võitnud kolm MM-etappi, need kõik aga aastatel 2015 ja 2016, kui ta sõitis koos Sébastien Ogier' ja Jari-Matti Latvalaga Volkswageni meeskonnas, mis WRCs toona domineeris.

Pärast seda pole ta tippklassis suutnud loodetud tulemust näidata, ei Citröeni ega Hyundaiga. Samas on ta kaks korda (2021 ja 2023) tulnud WRC2 maailmameistriks ja seeläbi sai ta 2024. aastal Hyundais uue võimaluse.

Tagasi üles