Saada vihje

Henry Sildaru kordas MK-etapil saavutust, millega sai viimati hakkama olümpiavõitja

Copy
Henry Sildaru
Henry Sildaru Foto: Henry Sildaru / Facebook

Freestyle-suusataja Henry Sildaru osales nädalavahetusel MK-etapil Aspenis, kus sai teoks üks eesmärk. Nimelt osales 18-aastane Sildaru ühel MK-etapil korraga kolmel alal ja teenis igal alal MK-punkte. Viimati nähti sellist asja neli aastat tagasi, kui sellega sai hakkama norralane Birk Ruud, 2022. aasta Pekingi taliolümpia kuldmedalist Big Airis.​

«Kas see oli midagi erakordselt suurt ja keerulist? Kindlasti mitte, aga tore, et tehtud! Kas kõik sujus lihtsalt? Ei, see ei läinud kindlasti nii,» kirjutas Sildaru oma videopäevikus ehk vlogis.

Sildaru oli taas ainus sportlane, kes tegi kaasa kõik kolm ala ning korraldajaid viskasid eestlasele kaikaid kodaratesse, kuid ühe ajakava muudatusega paigutati samale ajale renni- ja pargisõidu treeningud.

«Olin ainus, kes mõlemat ala sõitis, ja viimati tegi keegi kolme ala korraga neli aastat tagasi – see keegi oli Birk Ruud, Pekingi olümpiavõitja. Kui küsisin, kuidas sellises olukorras toimida, sain vastuseks: «Vali, kumb treening sulle olulisem on.»

Ebaõiglane? Jah. Aga kätega vehkimine ei aita. Õnneks leiti siiski lahendus: sain treenida pargisõitu päeva teises pooles koos lumelauduritega. Kui tundus, et olukord on lahenemas, keeras ilm aga ära – tugev tuul muutis pärastlõunasel treeningul hüppamise raskeks. Vähemalt saime reile harjutada, teha vastavad muudatused ja selles osas kava paika,» kirjutas Sildaru.

Sildarul oli aga MK-etapil veel väiksemaid tagasilööke. Näiteks läks tal rennisõidu kvalifikatsioonipäeva hommikul katki suusasaabas. «Üks saabas oli sõna otseses mõttes pooleks murdunud. Kuidas? Ei tea. Võib-olla kukkumine? Varustus võib löögi saada ja järele anda, eriti juhtub seda suuskadega.

Õnneks on mul ja isal sarnane jalanumber ning olime sellisteks olukordadeks valmis. Vahetasime kiirelt kestad ära ja jätkasime treeningut. Isa jalanumber on küll numbri võrra väiksem, aga eks ta tunneb end mugavalt – nagu Pipi Pikksukk, kes saab vabalt varbaid liigutada,» jutustas Sildaru.

Sildaru mahtus seega kõigil kolmel alal 30 parema sekka – pargisõidus 26. ja rennisõidus 17. koht. Kõige rohkem üllatas teda ennast aga Big Air, kus ta sai 15. koha. «Kolm ala, kolmed MK-punktid – eesmärk täidetud! Suurim üllatus? Big Air! Poleks kunagi arvanud, et just Big Airis oma parima tulemuse teen.»

Rennisõidus läks tal väga hea tulemus aga väga väikese apsaka nahka. «Allaandmine pole mulle kunagi omane olnud ja ebaõnnestumised on midagi, mida ma endiselt väga raskelt talun. Ma tean, et nendega peab leppima ja neist üle saama, aga see ei tee asja kergemaks. Teine laskumine sujus ideaalselt… kuni suusk järsku alt lendas. Kõik oli parem kui esimesel katsel, aga üks vale maandumine, veidi ebaõnne – ja mäng oli tehtud.

Maandusin veidi liiga tugevalt renniseinal kandi peale ja see maksis kätte. Endal silmad märjad. Isa küll selgitas, et kõik oli super ja et see, et teine laskumine osaliselt paremini õnnestus, on juba võit. Kuid sellisel hetkel on keeruline emotsioonidega toime tulla – püüa palju tahad. Eks see ongi osa spordi võlust,» selgitas Sildaru.

Tagasi üles