![Kui eelmisel aastal jäid Manchester City ja Madridi Reali mõlemad mängud viiki, siis nüüd võitis avamatši Madrid.](http://f12.pmo.ee/b8ORYKaTPvRdBGuDrLXZRFpB0b4=/1442x0/filters:focal(1195x485:2060x941):format(webp)/nginx/o/2025/02/12/16649927t1h41b6.jpg)
Meistrite liiga play-off-ringi avapäev pakkus eelmise aasta veerandfinaali kordusetenduse, kui vastamisi läksid Manchester City ja Madridi Real. Mängu oli täie raha eest, aga lõpuks võitis Madrid.
Meistrite liiga play-off-ringi avapäev pakkus eelmise aasta veerandfinaali kordusetenduse, kui vastamisi läksid Manchester City ja Madridi Real. Mängu oli täie raha eest, aga lõpuks võitis Madrid.
(19., 80. Erling Haaland – 60. Kylian Mbappe, 86. Brahim Diaz, 90+2. Jude Bellingham)
Kui aasta eest oli domineerivamaks pooleks City, siis seekord alustas teravalt Madrid. Külalised Hispaaniast punnisid ja üritasid, kord sai vasakkaitsja Ferland Mendy mõnelt meetrilt proovida nii, et ees vaid kaitsjad (väravavaht Ederson oli mängust väljas), aga pall väravas ei maandunud.
Rongi all olnud City oli esimest korda ohtlik 19. minutil, mil kaitsja Joško Gvardiol jättis rinnaga Madridi karistusalas palli Erling Haalandile, kes realiseeris osavalt. Pärast seda oli kontroll kodumeeskonna käes ning kõik läks nende jaoks valatult, kui jätta kõrvale 30. minutil, kui ääreründaja Jack Grealish võeti tervisemure tõttu väljakult ära.
Teine poolaeg algas paremini Madridi jaoks, kui Kylian Mbappe lõi 60. minutil viigivärava. Samas tabamus Cityt ei murdnud, võib-olla isegi vastupidi – viimaste aastate Inglismaa jalgpalli valitseja hoidis jalga gaasipedaalil ning läks 80. minutil taas juhtima, kui Haaland realiseeris Fodeni penalti.
Mida lähemale lõpp jõudis, seda rohkem tundus kohtumine City oma olevat, aga siis tegi Carlo Ancelotti vahetused. Seejärel tegi City puurilukk Ederson totra söödueksimuse, misjärel Brahim Diaz, kes sekkus pingilt vähem kui kaks minutit varem, lõi 86. minutil ära.
City komistas viimastel minutitel veel – 90+2. minutil andis Mateo Kovacic uskumatult halva söödu Rico Lewisele, kes jäi pisut magama, mistõttu pääses Vinicius Junior jooksma ning söötis õnnega pooleks Jude Bellinghamile, kes koksas palli tühja väravasse.
Kui eelmisel aastal veerandfinaalis võitis koleda mängupildiga Madrid penaltiseerias, siis seekord mängiti ilusalt ja alustati paari triumfiga. Cityl on selg enne järgmisel kolmapäeval Madridis toimuvat kordusmängu vastu seina.
(60. Serhou Guirassy, 68. Pascal Gross, 82. Karim Adeyemi)
Avapoolajal väravaid ei sündinud, aga siis ärkas mullune finalist Dortmund üles. Väravasaju esimene piisk langes 60. minutil tänu Serhou Guirassyle, järgmised kaks juba kaheksa ja 22 minutit hiljem. Viimase lõi Karim Adeyemi, kes viskas seepeale ka ühe salto.
Flipeyemi™️ pic.twitter.com/h7dPe3cTsy
— Borussia Dortmund (@BlackYellow) February 11, 2025
Sellest peaks Dortmundil olema küll ja veel, et nädala pärast koduväljakul edasipääs 1/8-finaali vormistada.
(21. pen. Vitinha, 45., 66. Ousmane Dembele)
Prantsusmaa siseasjas tegi PSG sotid selgeks juba võõrsil – nii võib vast öelda. Avapoolajal löödi kaks väravat ning vaheaja järel lõi Ousmane Dembele oma teise, mis oli 27-aastase prantslase selle hooaja 21ne.
Nii nagu Dembele, paistab ka PSG olevat hoos, sest 3:0 eduseisu on kodus üsna keeruline maha mängida. Samas 2017. aastal sai see sama Prantsusmaa klubi hakkame isegi veel hullemaga: mõni ehk mäletab, kuidas Barcelona kaotas avamängu 0:2, aga võitis kodus 6:1 ja läks veerandfinaali.
(34. Weston McKennie, 82. Samuel Mbangula – 56. Ivan Perišic)
Paberil soosikuna vastu tulnud Juventus pani avamängus paremuse maksma. Avapoolaeg võideti ameeriklasest poolkaitsja Weston McKennie ainutabamusest. Teisel poolajal lõi Horvaatia legend Ivan Perišic tagasi, aga 82. minutil otsustas kohtumise saatuse Samuel Mbangula. Juventus aga ülemäära rõõmustada ei tohi, sest üheväravalise edu pealt võõrsilmängule vastu minna pole kerge.