Saada vihje

PANUSTA SINAGI Eesti korvpalliliit püüab EM-finaalturniiri korraldusõigust harukordse võttega

Copy
Eesti meeste korvpallikoondis toob viimasel ajal Unibet Arena alati pilgeni täis.
Eesti meeste korvpallikoondis toob viimasel ajal Unibet Arena alati pilgeni täis. Foto: Tairo Lutter

Eesti korvpalliliit kutsus ülitähtsa EM-valiksarja viimase akna nädala eel kokku pressikonverentsi, kus kiigati juba kaugemasse tulevikku.

Jutt käib 2029. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniirist. Detsembris selgus, et Eesti on üks kaheksast kandidaadist, kes sooviks võõrustada vähemalt üht alagruppi. Tänavu juunis selguvad neli väljavalitut.

Konkurentsi pakuvad Soome, Saksamaa, Kreeka, Leedu, Holland, Sloveenia ja Hispaania. Eesti kahjuks räägib FIBA Euroopa nõue vähemalt 10 000 huvilist mahutava saali osas. Unibet Arenale saaks istekohti juurde tekitada, aga mitte päris nõnda palju.

Sellele vaatamata ei anta alla. Esmaspäevasel pressikonverentsil tutvustati plaani, millega otsustajate süda võita.

«Soovime näidata, et Eesti on korvpalimaa. Et siin on piisavalt spordifänne. Et EM on oluline kõigile. Avame (basket.ee-s) keskkonna, kus iga fänn saab anda kvaliteedimärgi, allkirja, et üks alagrupp toimuks Tallinnas. 20 000 häält pole küsimus, loodame, et saame FIBA-le ette näidata 50 000,» selgitas alaliidu peasekretär Gerd Kiili.

Järgnevatel kuudel ootab ees vilgas töö erinevatel, ka Eesti riigi ja europarlamendi tasemel, et tõsiseltvõetavust näidata. «Meie aeg on nüüd käes. Paneme kaardid just 2029. aastale!» teatas Kiili. 

Praeguse seisuga toimuks turniir Unibet Arenal, kuhu mahutataks kuni 8000 inimest. 

Lõpliku otsuse langetab FIBA 26-liikmeline juhatus. Alaliit teeb tööd, et erinevate tutvuste kaudu kõigiga suhelda ning enda tugevusi demonstreerida. 

Eesti koondise mängijaid esindas pressikonverentsil Kasper Suurorg, kes taastub raskest põlvevigastusest. «See oleks väga uhke tunne, kui saaks kodupubliku ees mängida,» alustas ta. 

«Järelkasvule mõeldes oleks see noortele suur boonus. Näeks eeskujusid. Kasvasin isegi nii üles, et jälgisin vanemat generatsiooni. Sealt kogu korvpallihing mulle sisse tuli.»

Kalev Kruus väljendas nii korvpallisõbra kui ka meediaesindajat. «Mäletan kui väikese poisina tulid Kalevi hallis Kalevi mänge vaadates tuli surin ja värin sisse. EMile mõeldes tulevad juba praegu külmavärinad peale,» pajatas ta.

«Me teeks vägevamat möllu kui Kaunase Žalgirise fännid Leedus. Meil on praegu palju eeskujusid. Ja Tallinnas mängides oleksid nad EMil ka reaalselt küsijad. Pärast ei jõua korvpallitrenni tahtjate avaldusigi vastu võtta.»

Muide, kui Eesti viimati, 2021., kuid lõpuks 2022. aasta EMi korraldusõigust taotles, jäädi välja vaid kahe häälega. Nüüd võetakse asja veelgi tõsisemalt. Üks külg on suhtlus valijaga, teine aga siinne korvpalliarmastus ja varasemalt hästi õnnestunud tiitlivõistluste korraldused. Alustagem Rally Estoniaga ja lõpetagem iluuisutamise EMidega.

Tagasi üles