:format(webp)/nginx/o/2025/02/18/16665158t1h8b6c.jpg)
Autoralli MM-sarja tabas löök, sest seda kütusega varustav Saksamaa ettevõte P1 Fuels on maksejõuetu ega suutnud Keenias tasuda tollimakse.
Autoralli MM-sarja tabas löök, sest seda kütusega varustav Saksamaa ettevõte P1 Fuels on maksejõuetu ega suutnud Keenias tasuda tollimakse.
Sellest teatas Saksamaa portaal gt-place.com. Paari nädala pärast toimuva Safari ralli ärajäämise vältimiseks tasus tollimaksud rahvusvaheline autospordiliit (FIA) ise.
P1 Fuels veel päris pankrotis ei ole, kuid on ilmne, et WRC-sari vahetab varustajat. Soome väljaande Iltalehti teatel hakkab MM-sarjale kütust tarnima Saudi Araabia firma Aramco, kes võib ses rollis olla juba aprillis sõidetaval Kanaari saarte rallil.
P1 Fuelsiga lõpetas koostöö ka Saksamaa DTM-sari.
WRC-sarjal on viimasel ajal olnud pidevalt erinevaid probleeme. Tiimide arv on väike, uusi tootjaid pole liitunud, vahetati rehvitarnijat ning loobuti alles hiljuti kasutusele võetud hübriidtehnoloogiast.