:format(webp)/nginx/o/2025/03/08/16704323t1h220b.png)
Võrkpalli Cronimet liiga pronksimängus alistas Võru Barrus 25:20, 23:25, 25:21, 25:14 Ezerzeme/Daugavpilsi Ülikooli ja kirjutas sellega klubi ajalukku taas ühe uue peatüki, vahendas volley.ee.
Tartu Ülikooli spordihoones toimunud finaalipäeva esimeses kohtumises näitasid mõlemad tugevat soovi pronks endale saada, kuid otsustavatel hetkedel olid kindlamad Võru mängijad ja nii teenis Lõuna-Eesti klubi oma ajaloo esimese Cronimet liiga medali.
Avageim kulges punkt-punktis, kuni Võru meeskonna viis 9:7 juhtima Albert Hurt. Daugavpils sai Tyler Poulseni serviässa järel kätte 10:10 viigi ning edasi kulges geim taas tasavägiselt. Võru teenis seisult 19:19 kaks punkti järjest, rohkem lõunanaabrid punkte ei saanudki ja Võru võitis geimi 25:20.
Teine vaatus algas lätlaste dikteerimisel, kes läksid 7:2 ette. Võru suutis end siiski kiirelt koguda ja nii jõuti 8:8 viigini. Uuesti sai Ezerzeme kätte kolmepunktilise edu (11:8) ja taas võeti mõtlemisaeg. Vahe aga kasvas ja nii leidis Võru end vahetusest mängu tulnud Robin Kahu servivea järel juba 10:15 kaotusseisust ning lõpuks Daugavpilsi võitis 25:23 geimi.
Kolmandas vaatuses teenis seisult 9:9 kolm järjestikust punkti Barrus. Geimi keskel oli Lõuna-Eesti klubi eduseis vastase servivea järel 16:14, ent Daugavpils viigistas 17:17. Punkt-punktis kulgenud geimi lõpus teenisid esimesena geimpalli Võru mehed.
Neljandas geimis haaras Barruse meeskond kohe ohjad enda kätte, minnes kapten Kollo punkti järel ette 12:2 ja seda edu enam käest ei antud. Geim kuulus Võru Barrusele tulemusega 25:14 ning kogu mäng võideti 3:1.
Barruse resultatiivseim oli 17 punktiga Renato Santos, Henri Treial panustas 15 Kristo Kollo ning Albert Hurt mõlemad 13 silmaga. Daugavpilsi parim oli Sandis Vilcans, kes tõi 18 punkti.
Kell 19.00 algavas finaalis kohtuvad Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi.