Vesik-Jaani said kvalifikatsiooni otsustavas ringis valusa kaotuse

Rivo Vesik(vasakul) ja Karl Jaani.
Rivo Vesik(vasakul) ja Karl Jaani. Foto: FIVB

Rannavõrkpalli MK-sarja esimese etapi Brasiilias vahele jätnud Rivo Vesikul ja Karl Jaanil ei õnnestunud sarja teisel etapil Poolas põhiturniirile jõuda.

Kvalifikatsiooni otsustavas ringis pidid 10. paigutusega eestlased tunnistama 7. asetatud norralaste Iver Andreas Horremi ja Geir Eithuni 2:1 paremust. Esimese geimi võitsid Vesik ja Jaani 21:14, kuid kaotasid teise 17:21 ning otsustava geimi napilt 15:17. Mäng kestis 52 minutit.

Kaotusega muutus ka nende võimalus pääseda Londoni olümpiale teoreetiliseks.

Kvalifikatsiooni esimeses ringis olid Vesik ja Jaani vabad, teises ringis alistasid nad 55 minutit kestnud tasavägises kohtumises 2:1 (20:22, 21:18, 15:13) 23. paigutusega Tšehhi paari Jan Dumek-Martin Tichy.

Hooaja kolmas MK-etapp peetakse tuleval nädalal Shanghais ning seejärel mängitakse Pekingis esimene suure slämmi osavõistlus.