:format(webp)/nginx/o/2025/04/12/16774003t1hf2a5.jpg)
Sellel nädalal lõpetas EOK arenguprogrammi «Spordijuht 2.0» neljas lend, kelle ülesandeks on edaspidi viia Eesti spordijuhtimine uuele kvalitatiivsele tasemele. Kokku on programmi nelja aasta jooksul lõpetanud juba 55 praegust ning tulevast spordijuhti.
Programmi viimane päev oli tavapärasest erinev, ärikogemusi aitasid spordi valdkonda üle tuua kaks Eesti tippjuhti: Tarmo Hõbe ning Ursel Velve. Osalejaid tänas Eesti Olümpiakomitee asepresident Gerd Kanter, kes rõhutas elukestva õppe tähtsust ning EOK rolli spordijuhtimise kvaliteedi tõstmisel.
«Spordijuht 2.0» eesmärk on pakkuda tänastele ja homsetele spordijuhtidele võimalust juhtimisalaseks enesetäiendamiseks, arendada organisatsioonidevahelist koostööd ning tagada spordijuhtide järelkasv. Programmi värske vilistlane Allar Raja hindas programmi praktilisust kõrgelt.
«Programm andis tugeva seljataguse, kuidas erinevatele probleemidele reageerida. Lisaks tekkis hea arusaam rollist juhi ning liidrina. Koolitusprogrammi tulemusena ei teki sulle lauanurgale pakk tähtsat kirjandust, vaid läbiproovitud ja kogetud juhtimislood, mis saavad olema sinuga kaasas igapäevatöös. Siiski, teatud materjal ja kontaktid jätan käeulatusse, sest sisu ja väärtus on liiga hea, et see silma alt ära lasta,» ütles Raja.
Programmi Spordijuht 2.0 neljanda lennu koosseis:
Sander Laht (Kaitsevägi, spordirühma juhataja ja Team Kaitsevägi juht)
Margit Saidla (Spordiklubi Reval-Sport, spordijuht)
Aleksandra Laer (Eesti Kulturismi ja Fitnessi liit, peasekretär)
Ingris Suvi (Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, arendusjuht)
Mihkel Sagar (Eesti Võrkpalli Liit, projektijuht, võistkonna mänedžer)
Liis Kiviloo (EOK sportlaskomisjoni liige)
Sven Hõbemägi (Lääne-Virumaa Spordiliit, peasekretär)
Annika Suun (Tähtvere Tenniseklubi MTÜ, tegevjuht; Dorpat Sport OÜ, juhataja)
Juss Tamming (Eesti Jalgpalli Liit, mängude ja ürituste korraldamise osakonna juhataja)
Rasmus Pind (TÜ Akadeemiline Spordiklubi, spordijuht)
Allar Raja (Eesti Politsei Spordiliit, EOK sportlaskomisjoni esimees)
Marek Pihlak (Elva Vald, spordijuht)
Juhan Mettis (Eesti Judoliit, spordidirektor)
Heigo Klaos (Võimlemisklubi Akros, juhataja ja treener)
Arenguprogrammis käsitleti kokku 160 akadeemilise tunni vältel järgmisi teemasid ja kompetentse: ühiskonna megatrendid spordi kontekstis; erinevate inimtüüpide juhtimine (differentiated leadership); coachiv juhtimine; enesejuhtimine ja tööõnn; tööstressi ja läbipõlemisega toimetulek; muudatuste juhtimine; konfliktide lahendamine; avalik esinemine. Koolitajate seas olid tipud nii Eestist kui ka välismaalt.