:format(webp)/nginx/o/2025/04/28/16806915t1h930c.jpg)
Kanadas Frederictonis jätkuval kurlingu segapaarismängu MMil said Marie Kaldvee ja Harri Lill neljandas voorus esimese kaotuse, jäädes 4:6 alla Šveitsi paarile Alina Pätz - Sven Michel. Kui tahta mängida medalitele, tuleb edaspidi visketäpsust parandada.
Turniiri kolme võiduga alustanud eestlastele astusid vastu senisest selgelt tugevaimad vastased: Pätz ja Michel tulid 2011. aastal maailmameistriks, lisaks on Pätz saanud tavakurlingus kuus MM-kulda ning Michel segapaarismängus ka 2018. aastal. Lahti läks tasavägine mäng, kus vastased haarasid otsustava initsiatiivi enda hea mänguga neljandas ning eestlaste eksimustega viiendas ja kuuendas voorus (jäädi taha 2:6).
Kaldvee ja Lille mängueelsed täpsusvisked olid neljandat korda järjest vastastest paremad ning avavooruks saadi taas viimase kivi eelis. Ühest punktist enamat ei õnnestunud saada, aga teises voorus suutis sama ka Šveits. Kolmandas voorus said eestlased peale lubava seisu ning Kaldveel oli võimalus väga täpse viimase viskega tuua kolm punkti, kuid kaar läks liiga laiaks ja ta ei suutnud vastase kivi tabada - Pätzi näoilme väljendas suurt kergendustunnet. Taas üks punkt ja Eesti juhtis 2:1.
Neljandas voorus näitasid Pätz ja Michel klassi, mängisid terve vooru läbivalt hästi ning õnnestunud viimase viskega said kaks punkti. Poole mängu peal juhtisid šveitslased 3:2 ning statistika näitas nende visete täpsuseks kokkuvõttes üle 90 protsendi - see on väga hea näitaja. Eestlaste täpsus sel hetkel oli 78%.
Viiendas voorus jäid Kaldvee ja Lill raskesse seisu, kuid vastaste mitte kõige täpsem viimane vise jättis võimaluse võtta punkt. Paraku läks Kaldvee vise vastu kaitsekivi, Šveits nö varastas kaks punkti ja asus ette 5:2. Kuuendas voorus püüdsid eestlased parandada seisu power play abil, kuid Šveits suutis siingi varastada ühe punkti ning see tähendas neile noort võitu.
Seitsmendas voorus suutsid Kaldvee ja Lill võtta ühe punkti, sellest jäi väheks. Viimases voorus tegi Michel küll suure eksimuse, ühel hetkel oli ringis neli Eesti kivi, kuid Šveits suutis edaspidi mängida täpselt ja tüürida mängu võidusadamasse. Saadud üks punkt vormistas lõppseisuks Eesti poolt vaadates 4:6.
Kaldvee sõnas pärast kohtumist, et kriitilistel hetkedel tuli paraku ka eksimusi. «Mäng üldpildis oli hea, kuid paar kallist eksimust viimaste kividega ilmselt maksis ka mängu. Pakuti rohkemat aga me ei teinud ise oma tööd ära piisavalt hästi,» ütles ta alaliidu pressiteenistusele.
Eesti alagrupis kaotas ka teine seni täiseduga esinenud võistkond: Austraalia tunnistas Jaapani 7:4 paremust. Norra alistas Uus-Meremaa 10:6, USA Tšehhi 6:3, Türgi Hispaania 8:6.
See tähendab, et nelja vooru järel on ses grupis 3 võiduga koguni viis liidrit: Eesti, Austraalia, Norra, USA ja Jaapan. Šveitsil on 2 võitu, Tšehhil, Uus-Meremaal ja Türgil 1, Hispaanial 0.
Teisipäeval kohtubki Eesti Austraaliaga, kelle eesmärgiks on samuti sekkuda madaliheitlusse. Tahli Gill ja Dean Hewitt hoiavad maailma edetabelis Kaldvee ja Lille järel teist kohta.
Eesti ja Austraalia on viimase kahe aasta jooksul omavahel mänginud erinevatel MK-etappidel seitse korda ning Kaldvee ja Lill on võitnud neljal korral ja kaotanud kolmel korral.