Saada vihje

Hooaja esimesel rahvusvahelisel kümnevõistlusel jäid tulemused väga tagasihoidlikuks

Multistarsil jäi tänavu tase lahjaks,
Multistarsil jäi tänavu tase lahjaks, Foto: Franco Di Maggio Scalvini/Facebook

Nädalavahetusel avati Itaalias Brescias traditsioonilise Multistarsi nime kandva mõõduvõtuga kümnevõistluse hooaeg. Tänavu jäid tulemused aga kahvatuks.

Reeglina on võistlusel kaasa teinud ka mõni eestlane, ent sel korral mitte. Stardirivi oli siiski üsna tummine: 22 üles antud mehest üheksa isiklik rekord ületas 8000 punkti piiri. Kõige kõlavama tegijana läks rajale Simon Ehammer (isiklik rekord 8468 silma).

Omamoodi püandina ei küündinud eelnimetatuist aga keegi oma tippmargi lähedalegi. Ainsana sai nn maagilisest piirist jagu võidumees Lewis Church, kes nihutas oma isikliku tippmargi 7852 punktilt 8067 peale.

​Teise koha noppis Ehammer 7899 silmaga. Šveitslane läks täielikult alt oma trumpalal kaugushüppes. Kui tema enda nimele kuuluv kümnevõistluse maailmarekord on sel alal 8.45, siis sel korral jäi saagiks vaid 6.61.

Kolmas oli tippmarki üle saja punkti parandanud, 7885 silma kogunud Antoine Ferranti. 

Soosikutest jättis võistluse pooleli Manuel Eitel (8351). Kõvasti kolistas latti rootslane Marcus Nilsson, kes lõpetas isiklikust rekordist 653 punkti võrra kehvema tulemuse (7674) ja viienda kohaga.

Kümnevõistluse tulemused:

Tulemused jäid lahjaks ka naiste seitsmevõistluses, kus ei küünditud isegi 6000 punktini. Võitis Julia Słocka (5840), kes edestas Liana Trümpit (5822) ja Betty Jensenit (5818).

Seitsmevõistluse tulemused:

Õige esimese pildi peaks olukorrast ette saama kuu aja pärast, mil toimub kuulus Götzise mõõduvõtt. Ideaalis on seal rivis neli Eesti meest ja kaks naist.

Kommentaarid
Tagasi üles