:format(webp)/nginx/o/2025/04/29/16808599t1h02b3.jpg)
Kanadas Frederictonis jätkuval kurlingu segapaarismängu MMil said Marie Kaldvee ja Harri Lill teise kaotuse järjest, jäädes viiendas voorus 4:7 alla Austraalia paarile Tahli Gill – Dean Hewitt. Nii nagu eelmisel mängul, ei leitud rohtu vastaste väga täpsete visete vastu.
Mäng kiskus eestlaste jaoks kiiva algusest peale, nelja vooru järel jäädi taha 1:5 ning mängu teisel poolel ei õnnestunud järele võtta.
Esimest korda sel turniiril olid vastaste täpsusvisked eestlaste omadest täpsemad ja nõnda said nemad avavoorus viimase viske õiguse. Rohelise Mandri esipaar mängis täpselt ning sai kaks punkti. Teises voorus ei suutnud Kaldvee ja Lill saada head seisu. See andis Gillile võimaluse teha väga täpne enda viimane vise, mis jättis Kaldvee väga raskesse seisu. Punkti päästa ei õnnestunud, austraallased n-ö röövisid selle ja asusid juhtima 3:0.
Kolmandas voorus avanes eestlastel võimalus saada kaks punkti tagasi, kuid selleks pidanuks Kaldvee saama viimase viskega kaks vastaste kivi ringist välja. Läks ainult üks ning tuli üks punkt, seegi napilt. Vähemalt saadi silm pähe. Ent neljandas voorus kasutasid Gill ja Hewitt taas oma viimase viske eelise ära, noppisid jälle kaks punkti ja asusid juhtima 5:1.
Samamoodi kui neljandas voorus Šveitsiga peetud kohtumisel, oli vastaste visketäpsus palju parem. Nelja vooru järel oli see Austraalial 94, Eestil 82 protsenti. Segapaarismängus peetakse heaks protsendiks umbes 85, ent vastased on MMi viimastes mängudes saanud selle kõrgemaks ning see tähendab, et võidulootuse hoidmiseks tuleb vastata samaga.
Viiendas voorus võtsid Kaldvee ja Lill nn power play – see tõi kaks punkti ja seisuks 3:5. Kuuendas voorus vastasid kauge mandri kurlingumängijad aga samaga – power play ja kaks punkti ning see tähendas kaks vooru enne lõppu 7:3 edu.
Eesti kurlingupaari treener Steffen Walstad kommenteeris, et võistkonnal on tekkinud raskusi jää lugemisega. «Oleme alustanud hästi, kolme võiduga, kuid peale vihmaseid päevi on jääolud veidi muutunud ning hetkel proovime kohaneda. Oleme eesmärgile lähemal, kuid vajame veel kohanemisega veidi aega. Võtame kaotustest õppetunni ja püüame edaspidi kohaneda,» ütles Walstad pressiteate vahendusel.
Seitsmenda vooruga sai Eesti ühe punkti ning see tähendas, et viigini ja lisavooru jõudmiseks tulnuks lõpuvoorus röövida kolm punkti. Austraalia klassiga võistkond seda ei lubanud ja vooru päris lõpuni ei mängitud. Mängu lõpuks oli Austraalia viskeprotsent 88, Eestil 78. Šveits viskas eile võidumängus Eesti vastu 89-protsendilise täpsusega.
B-alagrupis oli 5. vooru eel viis liidrit ning üllatuslikult kaotas Jaapan Uus-Meremaale 3:6. Keskses kohtumises alistas USA Šveitsi 9:5, veel oli Norra 10:2 parem Hispaaniast ja Tšehhi 8:3 Türgist.
Nüüd juhivad nelja võiduga Austraalia, USA ja Norra. Kolm võitu on Eestil ja Jaapanil, kaks Šveitsil, Tšehhil ja Uus-Meremaal, üks Türgil. Hispaania jätkab võiduta.
Eeloleval keskööl kohtub Eesti järjekordses väga tähtsas mängus Jaapaniga. Alagrupi kolm paremat pääsevad medaliheitlusse, samuti on iga koht tähtis heitluses järgmise aasta Milano-Cortina olümpiamängude piletite nimel. Alagrupiturniiri lõpuni jääb neli vooru.