Kaunase Žalgiris võitis taas Balti liiga

Mantas Kalnietis kerkis Balti liiga finaalis Kaunase Žalgirise parimaks.
Mantas Kalnietis kerkis Balti liiga finaalis Kaunase Žalgirise parimaks. Foto: SCANPIX

Korvpalli Balti liigas krooniti kolmandat aastat järjest võitjaks Kaunase Žalgiris, kes alistas finaalis põlise rivaali Vilniuse Lietuvos Rytase 74:70.

Šiauliais peetud finaalmängu alustasid meeskonnad võrdselt, ent teisel veerandajal lasi Žalgiris vastastel visati vaid kümme punkti ja läks puhkepausile kuuepunktilises eduseisus. Teine ja lõppkokkuvõttes otsustavaks saanud spurt tehti viimase veerandi alguses, kui Rytas suutis viie minutiga visata vaid neli punkti.

Kohtumise lõpus tuli Rytas küll aina lähemale ning veel viimastel sekunditel saadi kaks korda kolmepunktiviset proovida, ent pall läbi rõnga ei läinud. Žalgirise parimana viskas Mantas Kalnietis 19 punkti, Mindaugas Kuzminskas ja Marko Popovic toetasid teda 11 silmaga. Horvaat andis lisaks ka 6 resultatiivset söötu.

Rytase parim oli 20 punkti kogunud Tyrese Rice, Predrag Samardziski arvele jäi 15 punkti ja 8 lauapalli.