Saada vihje

Tippliigas puhkes homofoobiavastase kampaania tõttu skandaal

Toimetaja: Tõnis Grepp
Nemanja Matić (pildil) kattis kinni oma särgil oleva homofoobiavastase märgi.
Nemanja Matić (pildil) kattis kinni oma särgil oleva homofoobiavastase märgi. Foto: @Football__Tweet / X

​Prantsusmaa jalgpalli kõrgliigas käivitati möödunud nädalavahetusel homofoobiavastane kampaania, mis kujunes vastuoluliseks ja piinlikuks.

Nii Lyoni keskpoolkaitsja Nemanja Matić (Serbia) kui ka Le Havre'i ründaja Ahmed Hassan (Egiptus) varjasid mõlemad neile särgi peale pandud homofoobiavastaseid märke. Nantes'i ründaja Mostafa Mohamed (Egiptus) loobus oma meeskonna mängust Montpellier'i vastu, viidates isiklikele tõekspidamistele.

See on kolmas kord, kui Egiptuse koondislane pole algatuse ajal mänginud. Lisaks sellele oli Lensi kaitsja Jonathan Gradi (Prantsusmaa) hüüdnud Monaco vastu peetud mängu poolajapausil tunnelis homofoobseid solvanguid.

Kommentaarid
Tagasi üles