Pika krossijooksu Eesti meistritiitli võitsid Keio Kits ja Evelin Talts

Keio Kits
Keio Kits Foto: Kristjan Vares/Jooksuportaal

Enn Selliku juhendamisel harjutav Eesti maaülikooli spordiklubi jooksja Keio Kits võitis lisaks kaks nädalat tagasi Tallinnas Nõmmel toimunud lühikesele krossile täna Viljandis Eesti meistritiitli ka pikas krossis.

Kits läbis ümber Viljandi järve kulgenud 11,2 kilomeetri pikkuse distantsi ajaga 36.57, vahendab Jooksuportaal.

Hõbemedalile tuli järvejooksu arvestuses kolmanda koha saanud Viljar Vallimäe (Sportkeskus.ee) 37.32ga. Pronksmedal kuulus tema klubikaaslasele Taivo Püile ajaga 37.54. Ümber Viljandi järve jooksu arvestuses sai Püi 5. koha venelase Aleksei Veselovi järel.

Naistest võitis Eesti meistritiitli Stamina Arcotransport Jooksutiimi kuuluv Evelin Talts ajaga 43.15. Hõbemedali võitles välja Egle Mätas (TÜASK) 44.42ga ja pronksmedali Olga Andrejeva (Stamina Arcotransport Tiim) 45.39ga. Nemad kolmekesi moodustasid ühtlasi ümber Viljandi järve jooksu naiste paremiku.