Vesik-Jaani andsid tugevatele vastastele lahingu, kuid kaotasid

Rivo Vesik.
Rivo Vesik. Foto: FIVB

Pekingis jätkuval rannavõrkpalli MK-sarja neljandal etapil tegi südika etteaste Eesti esipaar Rivo Vesik-Karl Jaani, kaotades alagrupi avamängus 0:2 (-22, -26) tugevale Brasiilia duole Alison-Emanuel.

Vastaste näol on tegemist 2011. aasta maailmameistritega, samuti on Emanuel Rego olümpiavõitja (2004) ja kolmekordne maailmameister (1999, 2003, 2011), vahendab volley.ee.

Esimeses geimis juhtisid Vesik-Jaani 16:13 ja 18:15, kuid vastased viigistasid mänguseisu 20:20-le ja võitsid geimi 24:22.

Teine geim oli samuti väga tasavägine, kui viigiseisult 20:20 teenisid brasiillased mitu geimpalli. Seejärel oli eestlastel võimalus mänguseis viigistada, kuid eduseise (24:23, 25:24 ja 26:25) geimivõiduks realiseerida ei suudetud. Murdepunktiks sai seis 26:26, kui Alisoni kaks edukat blokeeringut lõpetasid geimi ja ühtlasi kogu mängu.

Teine kohtumine oli samuti tasavägine, kuid Vesik ja Jaani pidid tunnistama Saksamaa paari Erdmann-Matysik 2:0 (18, 22) paremust.

Alagrupi viimases kohtumises lähevad Vesik ja Jaani homme vastamisi Šveitsi paari Heyer-Chevallieriga, mõlemad paarid on alagrupis seni võiduta.