Venemaa purustas Soome ning jõudis finaali

Jevgeni Malkin tähistamas väravat Soome vastu.
Jevgeni Malkin tähistamas väravat Soome vastu. Foto: SCANPIX

Helsingis ja Stockholmis toimuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel selgus esimene finalist, kui Venemaa alistas kindlalt 6:2 kodupubliku ees mänginud Soome.

Meie põhjanaabrite jaoks algas mäng paljulubavalt, kui Janne Niskala soomlsed mängu 8. minutil juhtima viis.

Siis algas aga Venemaa staaride sõu ning avakolmandiku lõpuks olid Eesti idanaabrid juba 2:1 ees. Mõlema värava autoriks märgiti Jevgeni Malkin.

Teisel kolmandikul sai värava kirja ka Aleksandr Ovetškin ning paar minutit enne perioodi lõppu vormistas Malkin kübaratriki.

Ka viimane kolmandik kulges Venemaa dikteerimisel ning väravad viskasid Deniss Kokarev ja Sergei Širkov. Mängu viimane sõna jäi siiski väljakuperemeestele, kui tabamuse sai kirja Mikael Granlund.

Venemaa finaalivastase selgitavad teises poolfinaalis kohtuvad Tšehhi ja Slovakkia. Kohtumine algab kell 18:30.

SOOME - VENEMAA 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)

Väravad: 7.28 Janne Niskala, 56.04 Mikael Granlund - 15.33 Jevgeni Malkin, 19.06 Jevgeni Malkin, 29.47 Aleksandr Ovetškin, 37.46 Jevgeni Malkin, 41:05 Deniss Kokarev, 48.41 Sergei Širkov

Esimene periood:

Mängu 8. minutil viskab Janne Niskala kaugelt Soome 1:0 juhtima. Söödupunktid lähvad kirja Petri Kontiolale ja Jesse Joensuule.

Mängu 16. minutil viigistab Venemaa Jevgeni Malkini väravast. söödupunktid Nikitinile ja Popovile.

Avakolmandiku viimasel minutil kasutab Venemaa ära arvulise ülekaalu ja taas on täpne Jevgeni Malkin!

Teine periood:

Teise kolmandiku keskel viib Aleksandr Ovetškin Venemaa 3:1 juhtima. Söödupunktid saavad kirja Deniss Denissov ja Aleksandr Popov.

Malkin viskab paar minutit enne teise perioodi lõppu enda kolmanda värava. Sööt Ilja Nikulinilt.

Kolmas periood:

Viimase kolmandiku alguses jätkab Venemaa purustustööga ning viienda värava autoriks on Deniss Kokarev.

Väljakuperemehed on liimist lahti ja Sergei Širkov viskab nende väravasse juba kuuenda litri.

Kolm minutit enne kohtumise lõpp vähendab Mikael Granlund vahe neljaväravaliseks.