Vallimäe jooksis 10 000 meetrit vähem kui poole tunniga

Viljar Vallimäe.
Viljar Vallimäe. Foto: Margus Ansu / Postimees

Kuuest Eesti jooksjast neli parandasid eile Taanis Kopenhagenis Østerbro staadionil toimunud Põhjamaade 10 000 meetri jooksu meistrivõistlustel tublisti isiklikku rekordit. Neist parima tulemuse tegi Viljar Vallimäe (pildil), kes sai ajaga 29.53,07 kuuenda koha.

Vallimäe varasem tippmark oli eelmisel aastal joostud 30.48,22. Sergei Tšerepannikov viis Taanis isikliku rekordi 30.48,44-le. Taivo Püi piirdus seekord 31.03,00-ga. Põhjamaade 10 000 m jooksu võitis norralane Asbjørn Ellefsen ajaga 29.47,03, vahendab jooksuportaal.

Naistest näitas end taas heast küljest maratonis olümpia B-normi täitnud Evelin Talts. Isiklik rekord 35.28,40 andis talle 7. koha. Tulemusega tõusis Talts Eesti kõigi aegade edetabelis 5. kohale. Tema varasem tippmark 37.18,77 pärines 2010. aastast.

Egle Mätas püstitas samuti oma parima tulemuse 37.04,13 Mätase eelmine tippmark oli möödunud aastal joostud 38.20,31. Liina Luik katkestas. Põhjamaade meistriks tuli rootslanna Louise Wiker ajaga 34.28,50. Päiksepaistelise ilmaga võistlusel näitas termomeeter kuni 17 soojakraadi.