Devils võitis lisaajal ja pääses Stanley karikafinaali

Mariel Gregor
New Jersey Devils pääses Stanley karika finaali.
New Jersey Devils pääses Stanley karika finaali. Foto: SCANPIX

Jäähoki Stanley karikavõistluste finaalis kohtuvad tänavu New Jersey Devils ja Los Angeles Kings. Viimasena jõudis nii kaugele Devils, kes alistas reedel kuuendas kohtumises lisaajal New York Rangersi 3:2, kirjutab ERR Sport.

Devils läks kodus toimunud kohtumist avaperioodil Ryan Carteri ja Ilja Kovaltšuki väravatest 2:0 juhtima, aga teisel kolmandikul Rangers tänu Ruslan Fedotenko ja Ryan Callahani sooritustele viigistas.

Kolmas periood lisa ei toonud, kuid lisaajast oli mängitud vaid 63 sekundit, kui 22-aastane uustulnuk Adam Henrique realiseeris Kovaltšuki ja Aleksei Ponikarovski söödud ning saatis Devilsi finaali.

New Jersey on varem võitnud Stanley karika 1995., 2000. ja 2003. aastal.