Inglismaa alustas Hodgsoni käe all võidukalt, Saksamaale ja Hollandile kaotused

Ashley Young (palliga) kohtumises Norra vastu.
Ashley Young (palliga) kohtumises Norra vastu. Foto: SCANPIX

Eile õhtul pidasid paljud Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuvad koondised sõpruskohtumisi ning võistlustules olid ka mitmed EMi favoriidid.

Suurfavoriitide sekka loetavad Saksamaa ja Holland pidid üllatuslikult vastu võtma kaotused. Saksamaa jäi võõral väljakul 3:5 alla Šveitsile. Võitjate poolel lõi kolm väravat Eren Derdiyok.

Holland jäi samal ajal 1:2 alla Bulgaariale. Hollandlased asusid küll koduväljakul Robin van Persie tabamusest juhtima, kuid teisel poolajal lubati bulgaarlastel lüüa kaks väravat.

Roy Hodgsoni käe all esimese kohtumise pidanud Inglismaa sai võõral väljakul tunda aga võidurõõmu, kui Oslos alistati 1:0 Norra. Matši ainsa värava lõi Ashley Young üheksandal minutil.

Hispaania alistas tänu Adriani ja Santi Cazorla tabamustele 2:0 Serbia.