Saada vihje

Rothberg jäi ülimalt napilt olümpiakohata

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Künter Rothberg.
Künter Rothberg. Foto: Liis Treimann

 

Kui pikka aega oli õhus võimalus, et Londoni olümpiamängudele pääseb kaks Eesti judokat, siis nüüd on selge, et sinna sõidab vaid Martin Padar (+100 kg) ja Künter Rothberg (-73 kg) peab suurvõistlust kõrvalt vaatama.

Igast kaalukategooriast pääseb olümpiale teatavasti 22 sportlast ning lisaks jagatakse välja lisakohti kontinentide kaupa. Kuna ükski Eesti judokas aga oma kaalus 22 parema sekka ei mahtunud ja lisakohtade jagamisel on igal riigil õigus vaid ühele kohale, siis pääsebki eestlastest olümpiale Padar. Padarit eelistatakse Rothbergile, kuna ta on kogunud rohkem punkte (Padaril on koos 278 punkti ja Rothbergil 230 punkti).

Lõpuks oma kaalukategoorias esimesena otsepääsmest ilma jäänud Padaril jäi 22. kohast puudu vaid kaks punkti ja vahepeal oli lootus, et tal õnnestub otsepääse siiski endale saada, kuna edetabelis 21. kohal olev lätlane Vladimirs Osnachs ei saa trauma tõttu olümpiale sõita.

Siiski ei andnud Rahvusvaheline Judoliit vabaks jäänud kohta Eestile. «Nad põhjendasid otsust sellega, et kui Padar oleks tõusnud otsepääsme saanud sportlaste sekka ja Rothberg oleks seeläbi tõusnud oma kaalus kontidendi lisakohale, siis oleks mõni teine riik jäänud oma praegusest kohast ilma. See oleks mitmes kaalukategoorias senised tabelis segamini keeranud ja seetõttu tehti selline otsus,» põhjendas Eesti Judoliidu peasekretär Toni Meijel.

«Proovisime seda igat pidi muuta, kuid nende otsus ei riku ühtegi reeglit ja on igati seaduspärane. Kindlasti tehakse järgmiseks korraks selle koha pealt ka reeglid selgemaks. Saime rahvusvahelisest alaliidust konkreetse selgituse ja seda enam vaidlustada ei saa,» lisas Meijel.

Kui Padar sõidab praeguse seisuga olümpiale, siis Rothbergi väljajäämine suurvõistluselt oli mitme erineva ebaõnnestumise kokkulangemine.

«Kui Padar oleks mõnel turniiril saanud ühe või kaks võitu rohkem, siis oleks ka Eesti teise olümpiakoha saanud. Samas kui lätlane oleks ennast varasemalt nimekirjast maha võtnud, siis oleks samuti Eesti teise koha veel saanud. Siiski oli tal keeruline ennast kusagilt maha võtta, kuna varasemalt ei olnudki ühtegi nimekirja,» rääkis Meijel.

Vaata nimekirja sportlastest, kes pääsevad olümpiale.

Tagasi üles