Prantsusmaa alistas Ukraina 2:0!

Mariel Gregor
Prantsusmaa ja Ukraina jalgpallikohtumine katkestati viiendal mänguminutil äikese tõttu. Foto: SCANPIX

Täna kohtusid Ukrainas Donetskis jalgpalli EMil D-alagrupi mängus korraldajamaa Ukraina ja Prantsusmaa.

Kohtumine algas tugevas vihmasajus ja äikeses ning kohtunik oli sunnitud juba viiendal minutil mängu katkestama. Mäng jätkus tunni aja pärast.

Avapoolaeg lõppes väravateta viigiga, ent teisel poolajal lõid prantslased järjest kaks vastuseta väravat ning võitsid 2:0. 53. minutil oli täpne Jeremy Menez ja kolm minutit hiljem Yohan Cabaye.

Prantsusmaa tõusis nüüd D-alagrupi liidriks.

Algkoosseisud:

Ukraina: Pjatov, Gussev, Hatšeridi, Mihhalik, Selin, Jarmolenko, Timoštšuk, Nazarenko, Konopljanka, Ševtšenko, Voronin.

Prantsusmaa: Lloris, Debuchy, Rami, Mexès, Clichy, Cabaye, Ribéry, Nasri, Ménez, Diarra, Benzema.

Mängu käik:

Ukraina - Prantsusmaa 0:2

Kohtumine algab õige pea. Hetkel mängitakse koondiste hümne.

Donetskis on äikesetorm ja sajab vihma.

Ukraina algkoosseis: Pjatov, Gussev, Hatšeridi, Mihhalik, Selin, Jarmolenko, Timoštšuk, Nazarenko, Konopljanka, Ševtšenko, Voronin.

Prantsusmaa algkoosseis: Lloris, Debuchy, Rami, Mexès, Clichy, Cabaye, Ribéry, Nasri, Ménez, Diarra, Benzema.

Mäng algas!

2 min

Prantsusmaa kaitse eksib sööduga väravavahile, ent kõige hullemast siiski pääsetakse.

4 min

Vihmasadu läheb aina tugevamaks.

4 min

Menez pääseb ohtlikult Ukraina värava lähedale, ent löögini ei jõua.

5 min

Kohtunik katkestas äikesetormi tõttu mängu!

Mängijad viidi väljakult ära ja hetkel pole teada, kui kaua paus kestab.

Viimase info kohaselt ei jätkata mängu enne kella 20.

Kohtumine jätkub!

Äike ja vihamasadu on lakanud ja mäng jätkub.

6 min

Benzema sooritab pealelöögi, ent Ukraina väravavaht tõrjub.

9 min

Benzema tõmmatakse kastis maha, ent vilet ei järgne ja mäng jätkub.

10 min

Debuchy lööb väravale, ent Pjatov püüab.

12 min

Prantslased ründavad taas ja Ukraina väravavaht päästab olukorra.

14 min

Ukraina rünnakuüritus, ent pall kaotatakse.

16 min

Prantsusmaa lööb värava, ent Menez on suluseisus. Ribery tegi suurepärase eeltöö ja andis hea söödu.

18 min

Benzema samuti suluseisus.

22 min

Prantsusmaa on palli vallanud 63 ja Ukraina 37 protsenti.

22 min

Prantsusmaa kaotab palli ja ukrainlased said võimaluse vasrurünnakuks, ent midagi ohtlikku luua ei suuda.

25 min

Esimene ohtlik pealelöök Ukrainalt, kui Jarmolenko löödud pall läheb napilt väravast mööda.

26 min

Menez lööb üle värava.

28 min

Benzema lööb samuti peale, ent Pjatov püüab palli.

29 min

Prantsusmaal on hea võimalus juhtima minna, kui Menez lööb peale, ent Pjatov teeb suurepärase tõrje ja väravat siiski ei sünni.

33 min

Konopljanka lööb kaugelt peale, ent pall lendab kõrgelt üle värava.

34 min

Ševtšenko saab kiirrünnakusse hästi palli ja saab värava lähedalt peale lüüa, ent Lloris tõrjub.

37 min

Ukrainlased teenivad nurgalöögi, mida läheb andma Nazarenko.

38 min

Veel üks nurgalöök ukrainlastele, mida sooritamas taas Nazarenko, ent midagi ohtlikku ei sünni.

38 min

Prantsusmaal karistuslöök, mille tagajärjel pääseb peaga löögile Mexes, kuid Pjatov tõrjub.

40 min

Prantslastel nurgalöök, Diarra pääseb löögile.

40 min

Menez saab kollase kaardi.

44 min

Taas Prantsusmaa ohtlik rünnak, ent löögile ei jõuta.

Avapoolaeg lõpeb 0:0 viigiga.

Algas teine poolaeg!

48 min

Prantsusmaa ründab taas ja pealelöögi teeb Menez, ent Pjatov tõrjub.

49 min

Ševtšenko lööb peale ja pall läheb väga napilt ristnurgast mööda.

50 min

Timoštšuk lööb peale, ent pall lendab üle värava.

53 min

Menez viib prantslased juhtima!

55 min

Selin teenib kollase kaardi.

56 min

Cabaye viib Prantsusmaa 2:0 ette!

62 min

Benzema lööb taas peale ja Pjatov tõrjub.

65 min

Prantslased hoiavad Ukraina värava ees kaua palli ja löövad lõpuks posti.

66 min

Ukrainlased teenivad nurgalöögi.

66 min

Ja kohe veel teisegi, ent see jääb madalaks. Pall jääb ukrainlastele.

67 min

Ukraina ründab taas ja Jarmolenko lööb tugevalt peale, ent pall tabab meeskonnakaaslast ja lendab auti.

68 min

Prantsusmaa vahetab - M´Vila vahetab välja Cabaye.

68 min

Ukraina vahetab samuti - väljakult lahkub Jarmolenko ja tema asemele tuleb Alijev.

71 min

Ukraina rünnakul, kuid Devic lööb mööda.

73 min

Prantsusmaa teenib karistuslöögi. Ribery lööb peale, pall lendab üle värava.

73 min

Prantsusmaa teeb veel ühe vahetuse, mängu tuleb Martin, lahkub Menez.

76 min

Veel üks vahetus prantslastel - Benzema tuleb puhkama ja tema asemele Giroud.

79 min

Debuchy saab kollase kaardi.

82 min

Prantsusmaal karistuslöök, mida sooritab Alijev. Pall lendab üle värava.

84 min

M´Vila lööb peale, ent pall läheb üle värava.

85 min

Ukrainlased löövad kaugelt peale, ent Pjatov tõrjub.

87 min

Timoštšuk teenib kollase kaardi.

93 min

Kõlab lõpuvile. Prantsusmaa võitis 2:0.

Mängu eel:

Ukrainlased said avamängus 2:1 jagu Rootsist ja Prantsusmaa mängis 1:1 viiki Inglismaaga. Ukraina on seega 3 punktiga alagrupi liider, Prantsusmaal ja Inglismaal on 1 ning Rootsil 0 punkti. Seega kindlustaksid ukrainlased täna võidu korral edasipääsu.

Ukraina pole varasemates omavahelistes kohtumistes kunagi Prantsusmaast jagu saanud, kirjas on kolm kaotust ja kolm viiki. Viimati kohtuti 2011. aastal ja tookord said prantslased 4:1 võidu.

Prantslastel on pärast vigastusest paranemist valmis mängima ka Yann M'Vila. Hetkel pole veel selge, kas peatreener Laurent Blanc mehe ka algkoosseisu paneb.

Kohtumine algab kell 19.00, Postimees teeb mängust tekstipõhise ülekande. Teises tänases mängus on kell 21:45 vastamisi Rootsi ja Inglismaa.