Saksamaa alistas 2:1 Taani ja kohtub veerandfinaalis Kreekaga

Saksamaa võitis alagrupis kõik kolm mängu.
Saksamaa võitis alagrupis kõik kolm mängu. Foto: SCANPIX

Jalgpalli EMi B-alagrupis vajasid taanlased oma viimasest mängust võitu, kuid pidid tunnistama Sakslaste 2:1 paremust. Saksamaa läks juhtima juba 19. minutil, kui oma sajandas mängus tegi skoori Lukas Podolski. Taanlased viigistasid küll nurgalöögi järgsest olukorrast viis minutit hiljem, kuid viimane sõna jäi sakslastele. Saksamaa võidu vormistas oma esimese koondisevärava löönud Lars Bender.

Kuna teises mängus suutis Portugal Hollandi 2:1 üle mängida, tähendas selline tulemus Taanile kojusõitu. Saksamaa kohtub veerandfinaalis A-grupi teise meeskonna ehk Kreekaga.

MÄNGU KÄIK:

Saksamaa- Taani

1.min

Mäng on alanud

3.min

Mäng on alanud kerge Saksamaa survega.

4.min

Taani teenib esimese nurgalöögi.

4.min

Bentner lükkab palli peaga värava ette kuid Neuer püüab kindlalt.

4.min

Müller saab väga ohtlikult löögile, taanlased päästab halvimast väravahi hea tegutsemine.

7.min

Saksamaa domineerib endiselt. Rünnakut ehitatakse rahulikult.

9.min

Vahepeal said ka taanlased rünnaku üles võtta, kuid Saksamaa on kaitses kindel.

10.min

Saksamaal väga ohtlik vasturünnak peale keskväljal pallivõitmist. Taani keskkaitsjad said jala vahele.

12.min

Sakslastel ohtlik rünnak kuid taaskord Taani keskkaitsja likvideerib olukorra.

14.min

Bentneril oli palju ruumi kuid kauglöök lendas väravast mööda.

16.min

Gomez triblas kastis kuid kaitsjad tegid piisavalt survet ning Gomez kaotas palli

17.min

Saksamaa saab karistuslöögi, kuid tsenderdus ebaõnnestub

19.min

VÄRAV !!! Lukas Podolski viib Saksamaa juhtima.

19.min

Müller murrab äärest sisse, Gomez puutub kergelt palli ja Podolski lööb palli umbes penaltipunktist kindlalt väravasse. Saksamaa juhib 1:0.

22.min

Avavärav mõjus taanlastele külma dušina kuid nad hakkavad taastuma.

24.min

VÄRAV!!! Taani viigistab seisu 1:1

25.min

Värava autoriks on Michael Krohn-Dehli. See oli temale selle turniiri teine värav.

25.min

Bentner suunas nurgalöögist tulnud palli tagasi kasti keskele ning Krohn-Dehli pealöök viigistas seisu.

27.min

Bender saab joosta ja annab tsenderduse, kuid keskkaitsjad on Gomezest sammu ees.

29.min

Järjekordne Saksamaa rünnak takerdub Taani keskkaitsjate jalgades. Vasturünnakul oli Neuer väravast väljas ja tekkis ohtlik olukord, kuid Neuer suutis selle parandada.

31.min

Taani sai üle tüki aja võtta üles positsioonirünnaku, kuid midagi ohtlikku sellest ei tulnud.

33.min

Saksamaa karistuslöök lendab ohtlikult värava ette kuid pall läheb nurgalöögiks.

34.min

Gomezel võimalus üle puusa lüüa kuid ta ei taba palli.

36.min

Kjaer teeb Gomezi vastu kasti joonel vea. Karistuslöök väga ohtlikus kohas.

37.min

Podolski pommlöök lendas üle värava.

39.min

Mäng on natukene rahunenud.

41.min

Taani keskkaitses oli segadus ja Khedira sai löögile. Löök lendas väravast mööda.

43.min

Gomezil oli võimalus - sai kastis palli ja proovib seda kastis kontrollida enne löögileminekut kuid Taani väravaht saab palli enda valdusesse.

44.min

Poulsen saab ääres vabalt joosta, Bender blokeerib tsenderduse, nurgalöök Taanile.

45.min

Nurgalöök ebaõnnestus. Jätkuolukorras sai Kjaer löögile, kuid kaitsjad blokeerivad selle.

45.min

Esimesele poolajale antakse üks lisaminut.

45.min

Esimene poolaeg on lõppenud. Seis on 1:1.

45.min

Meeskonnad tulevad tagasi väljakule.

46.min

Teine poolaeg on alanud.

46.min

Praeguse seisuga saaksid alagrupist edasi Saksamaa ja Portugal.

46.min

Vaheajal vahetusi ei tehtud.

46.min

Teine poolaeg on alanud aktiivselt. Taani proovib sakslaseid survestada.

50.min

Saksamaa sai kaugelt löögile kuid pall lendas meetri jagu postist mööda.

50.min

Bentner andis Poulsenile söödu, löök läheb ülinapilt postist mööda.

52.min

Saksamaa domineerib keskvälja.

54.min

Gomez hoiab hästi palli üleval, söödab tagasi Özilile. Özil libastub löögile minnes.

56.min

Jacobsen annab hea söödu Saksamaa värava alla, kuid Neuer püüab palli.

59.min

Saksa lükkab pikalt söötu, taanlased on tagaajaja rollis.

60.min

Saksamaa ründemäng on muutunud natukene loiuks. Neile praegune seis sobib.

63.min

63 minutit on mängitud, seis on 1:1. Saksamaa on seisuga rahul, Taani vajab praeguse seisuga võitu. Mäng on muutunud natukene loiumaks.

66.min

Esimene vahetus. Väravalööja Podolski võetakse välja, tema asemele tuleb Schürrle.

67.min

Taani väravaht päästab taaskord omad halvimast. Sakslased murravad äärest läbi ja löök tuleb tagumisse posti kuid väravaht tõrjub.

68.min

Pallivaldamine on 57-43 Saksamaa kasuks. Saksamaa kontrollib mängu.

71.min

Taanlased saavad umbes 23-lt meetrilt löögile, Neuer puutub palli ja Taani saab nurgalöögi.

73.min

Teine vahetus. Mario Gomez võetakse välja ja vanameister Klose tuleb väljakule.

74.min

Taani seis läks raskemaks. Portugal läks Hollandi vastu juhtima, see tähendab, et Taanlased vajavad võitu.

76.min

Özil tõstab Khedirale karistusalla kuid Taani kaitsjad suudavad piisavalt segada ja pall läheb väravahi löögiks.

77.min

Taani vahetus - Zimling välja ja Christian Poulsen sisse.

80.min

Värav !!! Lars Bender lõpetab ilusa kontrarünnaku.

80.min

Pall liigub kontrarünnakus ühelt äärelt teisele ja diagonaalsööt leiab tagapostist Benderi, kes sellises olukorras ei eksi.

82.min

Taani teeb vahetuse. Simon Poulsen lahkub väljakult ja mängu sekkub Mikkelsen.

83.min

Saksamaa teeb ka vahetuse - Müller välja, Kroos sisse.

87.min

Mängida on jäänud vähe. Grupist on edasi pääsemas Saksamaa ja Portugal.

90.min

Kohtunik lisab mängule kolm minutit.

90.min

Saksamaa saab veel ohtlikust positsioonist karistuslöögi.

90.min

Scürrle saab ohtlikus positsioonis palli kuid kohtunik fikseerib suluseisu.

90.min

Kohtuniku vile lõpetab mängu. Saksamaa võitis 2:1 tänase mängu.

90.min

Taani jaoks on turniir läbi, Saksamaa kohtub veerandfinaalis Kreekaga.

Algkoosseisud:

Taani: Stephen Andersen, Lars Jacobsen, Simon Kjaer, Daniel Agger, Simon Poulsen, William Kvist, Christian Eriksen, Jakob Poulsen, Niki Zimling, Michael Krohn-Dehli, Nicklas Bendtner

Saksamaa: Manuel Neuer, Lars Bender, Mats Hummels, Holger Badstuber, Philipp Lahm, Bastian Schweinsteiger, Sami Khedira, Thomas Müller, Mesut Özil, Lukas Podolski, Mario Gomez

Taani ja Saksamaa on ajaloo jooksul vastamisi läinud 25 korda ja taanlastel on oma suurte naabrite vastu ette näidata vaid kaheksa võitu Saksamaa 14 vastu. Viimati kohtuti omavahel nii ammu kui 20 aastat tagasi, ent see mäng on sakslastel siiani kibedalt meeles – 1992. aasta EM-finaalis võitis turniiri suurüllataja Taani 2:0.

«Olen sajaprotsendiliselt kindel, et seekord nad meid ei alahinda,» uskus taanlaste peatreener Morten Olsen. «Meil pole enam seda eelist mis toona.»

Kaks esimest mängu võitnud sakslastele piisab tänases mängus viigist, et B-alagrupp võita. Kaotuse korral võidakse aga ka välja langeda, kui Portugal peaks alistama Hollandi. Seega ei saa sakslaste peatreener Joachim Löw senist võidukat koosseisu muuta.

«Teame kõik, et tuleb ääretult raske mäng ja ma ei anna meestele puhkust – sellistes kohtumistes, kus on niivõrd palju kaalul, ei ole see lihtsalt võimalik,» sõnas ta pressikonverentsil. «Kui ma midagi muudan, siis vaid meeskonna heaolu nimel. Meil on tugev pink ja kui edasi pääseme, vajan kõiki mängijaid, täpselt nagu alati. Näen ambitsioonikaid mehi, kes tahavad mängida,» lausus Saksamaa juhendaja.

Taanlaste peatreener Morten Olsen ootab mängu eeskätt põnevusega. «Enam pingelisemaks minna ei saa. Miski pole võimatu ja läheme võitu püüdma,» lausus Olsen, kes ei saa arvestada vigastatud Dennis Rommedahli ja ilmselt ka Niki Zimlingiga. «Mul on meeskonnas 23 meest. Ükski mängija pole täiuslik, pean lihtsalt õige koosluse leidma.»

Eeldatavad algkoosseisud:

Taani: Stephan Andersen, Lars Jacobsen, Simon Kjaer, Daniel Agger, Simon Poulsen, William Kvist, Jakob Poulsen, Tobias Mikkelsen, Christian Eriksen, Michael Krohn-Dehli, Nicklas Bendtner

Saksamaa: Manuel Neuer, Lars Bender, Mats Hummels, Holger Badstuber, Philipp Lahm, Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Thomas Müller, Mesut Özil, Lukas Podolski, Mario Gomez