Itaalia võitis penaltiseerias Inglismaad ning kohtub poolfinaalis Saksamaaga

Itaalia võitis pärast penaltiseeriat Inglismaad ja kohtub poolfinaalis Saksamaaga. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste viimases veerandfinaalis alistas Itaalia penaltiseeria järel Inglismaa koondise ning poolfinaalis kohtutakse Saksamaaga.

Itaalia domineeris tervet kohtumist, kuid väravateni siiski normaalajal ega lisaajal ei jõutud.

Penaltiseerias eksisid inglaste poolelt Ashley Young ja Ashley Cole ning Inglismaa langes taas suurturniiril konkurentsist.

Algkoosseisud:

Inglismaa: Hart, Johnson, Cole, Terry, Lescott, Gerrard (kapten), Young, Milner, Parker, Rooney, Welbeck

Itaalia: Buffon Balzaretti, Abate, Barzagli, Bonucci, Marchisio, De Rossi, Montolivo, Pirlo, Balotelli, Cassano

Mängu käik:

Inglismaa - Itaalia 0:0

35 min

36 min

Esimesed pool tundi oli võrdne mõlemapoolsete võimalustega mäng. Itaalia on löönud korra latti ja ka Buffon on pidanud otsustavalt mängu sekkuma.

38 min

Cassano saab umbes 20 meetri pealt löögile, kuid Hart suudab palli tõrjuda.

41 min

Cassano söödab palli Balotellile, kuid ründaja ei suuda palli kolme meetri pealt väravasse lüüa. Teenitakse nurgalöök.

43 min

Inglismaa teeb kiire vasturünnaku, kuid Youngi tsenderdus omasid ei leia.

43 min

Balotelli lööb kaugelt peale, kuid pall lendab napilt üle värava.

Esimene poolaeg lõppeb väravateta viigiga.

Algab kohtumise teine poolaeg!

46 min

Inglismaa alustab kohe teravalt, kuid löögile ei jõuta.

48 min

Itaalia teeb pika ja korraliku rünnaku, kuid lõpptulemuseks on nurgalöök.

49 min

De Rossi saab viiekastist löögile, kuid ei suuda palli korralikult tabada ning löök läheb mööda.

50 min

Rooney murrab karistusalla ning teenib nurgalöögi.

52 min

Itaalia saab kolm korda järjest ohtlikult löögile, kuid inglastel on õnne ja pall väravasse ei lenda.

54 min

Pall püsib mõned minutid Itaalia väljakupoolel, kuid inglased ei suuda midagi ohtlikku tekitada.

56 min

Itaalia otsib hästi söötu Inglismaa kaitseliini taha, kuid Cole jõuab õigel ajal jaole.

57 min

Itaalia on taas mängu domineerima asunud.

59 min

Balotelli proovin käärelööki, kuid üle värava.

61 min

Inglismaa vahetab: Welbeck ja Milner välja, Carroll ja Walcott sisse.

63 min

Pirlo annab kavala söödu de Rossile, kes palli taevasse virutab.

65 min

Pealelöögid 17:5 Itaalia kasuks.

66 min

Inglismaal suurepärane võimalus juhtima minna, kuid Youngi löök läheb väravast napilt mööda.

70 min

Pall püsib pikalt keskväljal ning kumbki meeskond midagi erilist tekitada ei suuda.

73 min

Gerrard on pikalt maas pikali, kuid tundub, et saab mänguga jätkata.

75 min

Itaalia kombineerib pikalt, kuid Löögid jäävad kõik Inglismaa kaitseliini pidama.

77 min

Gerrard annab hea palli trahvikasti, kuid Rooneyl jääb paar sentimeetrit puudu, et pallini ulatuda.

79 min

Itaalia vahetab: Cassano välja, Diamanti sisse.

80 min

Itaalia taas ründamas, kuid Hart tõrjub mitu tsenderdust järjest rusikatega eemale.

81 min

Diamanti kontrollib Harti kauglöögiga, kuid inglaste väravavaht on tasemel.

81 min

Itaalia tegi vahepeal teise vahetuse: de Rossi välja, Nocerino sisse.

83 min

Barzagli teenib kollase kaardi.

84 min

Parker astub Balzarettile õla peale, kuid itaallane saab siiski mänguga jätkata.

86 min

Itaalia veeretab oma väljakupoolel palli.

89 min

Nocerino saab lähedalt löögile, kuid Johnson blokeerib palli nurgalöögiks.

90 min

Kohtunik lisas mängule kolm lisaminutit.

90 min

Itaalia teeb oma viimase vahetuse. Abate välja, Maggio sisse.

93 min

Inglismaa teeb väga hea rünnaku, mis lõppeb Rooney käärlöögiga, mis aga lendab üle värava.

Normaalaeg on lõppenud. Järgneb lisaaeg.

Inglismaa paneb palli mängu. 2x15 minutit lisaaega!

2 min

Lisaaja alguses on taas Itaalia see meeskond, kes rohkem palli hoiab.

4 min

Maggio teeb Youngile vea ja teenib kollase kaardi. Poolfinaalist jääks ta eemale.

4 min

Inglismaa vahetab: Parker välja, Henderson sisse.

5 min

Gerrard annab väga hea palli kasti, kuid inglaste vastu vilistatakse suluseis.

7 min

Meeskonnad tegutsevad väga ettevaatlikult. Eksimusi ei saa endale lubada.

9 min

Balotelli lööb kaugelt peale, kuid Hart püüab.

10 min

Balotelli võtab taas mängu enda peale, kuid Hart tõrjub taas itaallase löögi.

11 min

Diamanti tsenderdus lendab inglaste väravaposti.

13 min

Mängijad tunduvad päris väsinud olevat. Midagi erilist korda ei saadeta, kuid endiselt on Itaalia üritavam pool. Inglased seisavad kaitses väga kompaktselt.

15 min

Walcott pääseb itaalaste karistusalasse, kuid tsenderdus läheb Carrolli jaoks liiga kõrgele.

Esimene lisaaja poolaeg on lõppenud.

Algab teine lisaaja poolaeg.

17 min

Pall ohtlikult inglaste trahvikastis, kuid Diamanti tsenderdus lendab üle värava.

20 min

Itaalia teenib nurgalipu juurest karistuslöögi.

21 min

Löögile itaallased ei pääse, kuid pressing on kõva.

21 min

Karistuslöök umbes 30 meetri pealt Itaaliale.

22 min

Balotelli löök läheb väga kõrgelt üle värava.

23 min

Diamanti saab löögile, kuid taas pall väravast mööda.

25 min

Itaalia lööb palli lõpuks väravasse, kuid kohtunik tõstis lipu ning väravat ei loeta suluseisu tõttu.

26 min

Pealelöögid 34:9 Itaalia kasuks.

26 min

Itaalia on väravaraamidesse löönud kokku 20 palli.

27 min

Itaalia teenib nurgalöögi.

27 min

Pall lendab otse üle otsajoone.

28 min

Palli valdamine 64% Itaaliale.

30 min

Itaalia on endiselt üritavam pool.

Järgneb penaltiseeria!

Esimesena asub lööma Itaalia ja lööjaks on Balotelli.

0:1

Itaalia juhib! balotelli lööb täpselt alla nurka.

Gerrard löömas.

1:1

Gerrard lööb palli samasse nurka, kuhu just oli löönud Balotelli.

2:2

Pirlo tõstab palli vaikselt värava keskele!

Young järgmisena!

2:2

Ashley Young lööb palli täiest jõust latti!

2:4

Diamanti ei eksi! Itaalia kohtub poolfinaalis Saksamaaga.

Viimati kohtusid meeskonnad omavahel 10 aastat tagasi ning siis jäi Itaalia peale 2:1. Selles matšis mänginud meestest on täna platsile jooksmas vaid itaallaste väravavaht Gianluigi Buffon.

Mõlemad meeskonnad on saanud seekordset turniiri mängida natukene pingevabamalt kui tavaliselt, sest enne EMi ei peetud kumbagi koondist soosikuks ning ootused ei olnud kõrged. Seni võivad mõlemad meeskonnad oma esitustega rahule jääda.

Itaalia ei kaotanud C-alagrupis mitte ühtegi mängu ning hambaid näidati Hispaaniale, kui võideldi tiitlikaitsjate vastu välja 1:1 viik. Inglismaa ei kaotanud samuti alagrupis mitte ühtegi mängu ning võeti seitsme punktiga D-alagrupi võit.

Mängijatevalik jääb inglastel ilmselt samaks nagu ka eelmises kohtumises Ukraina vastu. Wayne Rooney kõrval peaks ründes mängima tema Manchester Unitedi ründepartner Danny Welbeck.

Itaalia peatreeneril Cesare Prandellil on rohkem mõtlemisainet. Ründes peaks kindlasti alustama Antonio Cassano, kuid kas tema kõrval kasutada Mario Balotellit või Antonia Di Natalet on veel lahtine. Manchester Citys mängiv Balotelli tunneb hästi Inglismaa jalgpalli, kuid sama hästi tunnevad Inglismaa liiga mängijad Balotellit.

Vigastuse tõttu jääb itaallastel kõrvale Giorgio Chiellini.

Kollase kaardi puhul peavad inglastest poolfinaali vahele jätma Ashley Cole, Steven Gerrard, James Milner, Alex Oxlade-Chamberlain ja Ashley Young.

Itaallastest on kollane kaart all Mario Balotellil, Frederico Balzarettil, Leonardo Bonuccil, Daniele De Rossil, Christian Maggiol, Riccardo Montolivol, Thiago Mottal ja Gianluigi Buffonil.

Inglismaa ja Itaalia kohtumise võitjat ootab poolfinaalis Saksamaa koondis.

Põnev veerandfinaal algab täna kell 21.45 ning Postimees hoiab lugejaid sündmuste käiguga kursis.

Eeldatavad algkoosseisud:

Inglismaa: Joe Hart, Glen Johnson, John Terry, Joleon Lescott, Ashley Cole, James Milner, Steven Gerrard, Scott Parker, Ashley Young, Wayne Rooney, Danny Welbeck.

Itaalia: Gianluigi Buffon, Ignazio Abate, Leonardo Bonucci, Andrea Barzagli, Federico Balzaretti, Daniele De Rossi, Claudio Marchisio, Andrea Pirlo, Thiago Motta, Antonio Cassano, Mario Balotelli.