Meeste 100 meetri jooksu võitis suursoosik Lemaitre

Christophe Lemaitre (paremal) tuli Euroopa meistriks.
Christophe Lemaitre (paremal) tuli Euroopa meistriks. Foto: SCANPIX

Kergejõustiku EMil võitis meeste 100 meetri jooksu suurfavoriit Christophe Lemaitre ajaga 10,09.

Prantslastele kuulus kaksikvõit, sest teine oli Jimmy Vicaut tulemusega 10,12. Pronksi sai Norrat esindav Jaysuma Saidy Ndure ajaga 10,17.

Neljas oli Harry Aikines-Aryeetey (10,31) ja viies ukrainlane Sergei Smelik (10,34). Finišisse jõudiski vaid viis meest, kuna lätlane Ronalds Arajs vigastas ennast poolel distantsil.

Huvitavat mängu mängis finaalis leedulane Rytis Sakalauskas, kes jäi esimeses stardis pakkudele. Ehkki elektroonika kellelegi valestarti ei näidanud, sai leedulane kohtunikelt hoiatuse. Järgmises stardis kerkis pakkudelt liiga vara itaallane Simone Collio ning see tähendas juba diskvalifitseerimist. Sakalauskas jäi starti ka kolmandas, õnnestunud jooksus.