Rasmus Mägi võttis võimsa lõpuga EMil viienda koha

Rasmus Mägi (paremal).

FOTO: Liis Treimann

Rasmus Mägi tegi kergejõustiku EMil 400 meetri tõkkejooksu finaalis võimsa lõpuspurdi ja võttis elu esimeses täiskasvanute tiitlivõistluste finaalis viienda koha ajaga 50,01.

«Hiljaks jäin natuke… seitsmenda tõkke juures munesin ära,» lausus Rasmus Mägi, kes tuli lõpusirgele välja viimasena, ent võimsa spurdiga pressis end viiendaks. «Koht jääb hinges kripeldama, vahva olnuks esimeselt EMilt medaliga minema minna. Aga küll tulevikus jõuab.»

Euroopa meistriks tuli britt Rhys Williams ajaga 49,33, hõbe kuulus 49,49-ga serblasele Emir Bekricile ja pronks 49,69-ga ukrainlasele Stanislav Melnikovile.

Mägi jooksis finaalis kõige ebamugavamaks peetaval sisemisel rajal. Kui ta eile sellest kuulis, tundis ta kohe, et võimalused tõmmati poole võrra alla. «Kui keegi oleks seestpoolt ka rünnanud, oleksin ehk suutnud tagakurvi paremini joosta. Õnneks on mul lõpus veel spurt olemas.»

Neljapäeva õhtul leidis massöör Indrek Tustit, et eeljooksu ja poolfinaali läbinud Mägi jalad on pehmed. Hommikul õnnestus tal aga toonus taastada. «Võtsin seekord jooksu rahulikult, kahel eelmisel päeval ei läinud mul hommikul toit alla, täna oli kõik korras,» kirjeldas ta.

Tagasi üles