Kuldliiga: Sjunin hüppas 16.67, Niit 400 meetris teine

Igor Sjunin
Igor Sjunin Foto: Liis Treimann

Kergejõustiku Kuldliiga etapil Viljandis võitis meeste kolmikhüppe Igor Sjunin.

Sjunin hüppas teisel katsel 16.67, mis andis esikoha Jaanus Uudmäe ees. Helsinki Euroopa meistrivõistlustel hüppas Sjunin 16.24. Tänase tulemusega oleks sportlane EMil lõppvõistlusele pääsenud. Uudmäe tänase parima hüppe pikkus oli 16.44. Kolmandaks jäi ukrainlane Jevheni Semenenko 16.19ga.

Meeste 400 meetri jooksus jäi Marek Niit ukrainlase Volodimir Burakovi järel teiseks. Ukraina jooksja võiduaeg oli 46,81. Niidu ajaks märgiti 46,89.

Teised tulemused:

Meeste 1500 meetri jooksu võitis Nikolai Vedehin 3.46,17ga. Naiste sama distantsi võitis 4.29,01ga Maria Caballero Paraguaist. Parim eestlanna oli teisena lõpetanud Jekaterina Patjuk, kelle võiduajaks märgiti 4.30,70.

Naiste kettaheite parim oli Kätlin Tõllason, kelle pikim katse oli 50.31.

Meeste kõrgushüppe võitis Andrii Rubel Ukrainast, kes ületas 2.22. Karl Lumi hüppas 2.06 ja jäi neljandaks.

Naiste teivashüppe võitis 3.94 ületanud Lembi Vaher.

Naiste kaugushüppe võitis 6.67 hüpanud lätlanna Lauma Griva. Kaia Soosaar sai 6.21ga kolmanda koha.

Meeste 100 m jooksu Saint Kitts ja Nevise jooksija Antonio Adams 10,46ga. Teise koha saanud Richard Pulsti aeg oli 10,72. Naiste samal distantsil võidutses Tezdzhan Naimova 11,97ga. Maarja Kalev sai 12,51ga neljanda koha.

Meeste kaugushüppe võitis mehhiklane Luis Rivera 7.79ga. Korraliku võistluse tegi Mihkel Saks, kes hüppas 7.61 ja sai teise koha. Äsja EMil võistlenud Rain Kask sai kirja tagasihoidliku 7.13 ja viienda koha.