Eesti U19 koondis kaotas 1:4 Kreekale

Eesti U19 koondis pidi EMi finaalturniiri teises mängus tunnistama Kreeka 4:1 paremust. Foto: Laura Oks

Eesti U19 jalgpallikoondis sai kodusel EM-finaalturniiril teise kaotuse, kui Kadrioru staadionil jäädi 1:4 alla Kreekale.

Võitjate poolel olid täpsed Giorgos Katidis (43. minut), Spyros Fourlanos (55.), Dimitris Diamantakos (85.) ja Giannis Gianniotas (90.+2.). Eestlaste ainsa tabamuse autoriks oli Karl-Eerik Luigend kohtumise esimesel lisaminutil.

Eesti läheb koduse EMi kolmandas kohtumises esmaspäeval vastamisi Hispaaniaga.

Eesti: 1-Vadim Gurnik, 2-Johannes Kukebal, 3-Kevin Ingermann, 4-Karol Mets, 5-Artur Pikk, 6-Bert Klemmer, 7-Hannes Anier, 8-Andreas Raudsepp, 10-Brent Lepistu, 11-Karl-Eerik Luigend, 14-Martin Kase.

Varus: 12-Riido Reiman, 9-Artur Rättel, 15-Märten Pajunurm, 16-Mikk Metsa, 17-Juri Gavrilov, 18-Martin Ustaal, 20-Nikita Martõnov.

Kreeka: 1-Stefanos Kapino, 2-Nikos Marinakis, 3-Kostas Stafylidis, 4-Mavroudis Bougaidis, 6-Panagiotis Ballas, 7-Charis Mavrias, 8-Spyros Fourlanos, 9-Dimitris Diamantakos, 10-Giorgos Katidis, 11-Giannis Gianniotas, 15-Dimitris Kourmpelis.

Varus: 12-Sokratis Dioudis, 5-Kostas Triantafyllopoulos, 13-Kostas Rougalas, 14-Charalambos Lykogiannis, 16-Vasilis Bouzas, 17-Tasos Bakasetas, 18-Antreas Bouchalakis.

Mängu käik:

-

Avavile on antud!

-

Eesti algkoosseis: Vadim Gurnik, Johannes Kukebal, Kevin Ingermann, Karol Mets, Artur Pikk, Bert Klemmer, Hannes Anier, Andreas Raudsepp, Brent Lepistu, Karl-Eerik Luigend, Martin Kase.

-

Kreeka algkoosseis: Stefanos Kapino, Nikos Marinakis, Kostas Stafylidis, Mavroudis Bougaidis, Panagiotis Ballas, Charis Mavrias, Spyros Fourlanos, Dimitris Diamantakos, Giorgos Katidis, Giannis Gianniotas, Dimitris Kourmpelis.

8 min

Eestil oli mängu algul üks hea karistuslöök, kuid palli valdavad rohkem kreeklased

10 min

Luigend teenib keskväljal vea, hea karistuslöögi võimalus

10 min

Kase üritab palli väravale suunata, kuid see jõuab kindlalt Kapinole

12 min

Pikk sööt Anierile on ebatäpne

13 min

Karistuslöök Eestile vasakult äärelt

13 min

Kaitsjad löövad palli puhtaks

14 min

Anieri hea tsenderdus ja Lepistul ei jää peaga löögile pääsemisest palju puudu

16 min

Kreeklaste tsenderdus ei leia omasid

Mängupilt on Eestil oluliselt parem kui avamängus Portugaliga

17 min

Mängu parim šanss Eestil!

17 min

Luigend võidab äärel palli ja Kapino tõrjub terava tsenderduse raskustega

17 min

Olukorra lõpetuseks saab kaugelt löögile Raudsepp ja pall lendab napilt Kreeka väravast mööda

19 min

Läbisööt leiab Mavriase, kuid eestlaste õnneks puterdab kreeklane ise palli ära

20 min

Avamängus vahetusest sekkunud Lepistu tegutseb täna väga aktiivselt

Eesti on viimastel minutitel hea surve vastasele peale pannud

22 min

Klemmer mängib julgelt peaga ja teenib karistuslöögi, umbes 35 meetrit väravani

22 min

Lepistu hea karistuslöögi järel jääb Kase löök healt positsioonilt nõrgaks

Kreeklaste kõige ohtlikumat meest Diamantakost pole seni pea üldse näha olnud

27 min

Nurgalöök Kreekale

28 min

Mavriase tsenderdus leiab värava eest kaaslase ja löök tabab Eesti värava posti!

28 min

Vasturünnakul on Anieril võimalus üks-ühele minna, kuid Kapino jõuab enne pallini

29 min

Ohtlik karistuslöök Kreekale

30 min

Müürist rikošett ja nurgalöök

30 min

Veel üks nurgalöök

30 min

Katidis saab heast kohast peaga löögile, kuid lööb mööda

32 min

Mehed hüppavad peadpidi kokku ja arstidel on tegemist

35 min

Klemmer lükkab karistuslöögi peaga üle otsajoone ja taas nurgalöök Kreekale

35 min

Viimaks löövad kaitsjad palli siiski puhtaks

36 min

Gurnik püüab kindlalt tsenderduse

36 min

Ka viga saanud Lepistu ja kreeklane on platsil tagasi

40 min

Kreeklased otsivad püstsööduga rünnakule tõusnud keskkaitsjat Bougaidist, kuid Gurnik püüab

41 min

Küljeaudist jõuab pall Lepistule, kes saab 8 meetrilt ka löögile, ent löök blokeeritakse

42 min

Veel üks nurgalöök Kreekale, kuid see lendab õnneks värava eest läbi ja Gurnik saab palli mängu panna

43 min

Kreeklaste löök lendab küljevõrku ja kohtunik näitab ka, et pall käis enne üle otsajoone

43 min

Värav Kreekale - 0:1

43 min

Stafylidis pääseb vasakult äärelt vabalt tsenderdama ja Katidis lööb palli peaga väravasse

Lohakus kaitses maksis valusalt kätte - mitu kreeklast oli värava all täiesti valveta unustatud

45 min

Veel üks nurgalöök Kreekale mis lõpeb ka nõrga pealelöögiga, ent selle püüab Gurnik

45 min

Avapoolajale lisatud kaks minutit on kohe läbi

Poolaeg on lõppenud!

Teine poolaeg on alanud!

Eesti on teinud ka ühe vahetuse - avapoolajal kahvatuks jäänud Martin Kase asemele tuli ründesse Juri Gavrilov

49 min

Teine poolaeg on alanud Kreeka survega

50 min

Gurnik tõrjub madala pommlöögi hästi nurgalöögiks

50 min

Ning püüab selle kreeklase pea pealt

52 min

Lepistu ja Anier mängivad hästi kokku, kuid kaitsja saab viimasel hetkel jala vahele

52 min

Eesti poolel lahkub ka Brent Lepistu ja tema asemele tuleb Artur Rättel

54 min

Kreeka üritab vasakult äärelt, kuid Ingermann saab tsenderdusele jala vahele

55 min

0:2 - Fourlanos viib Kreeka kahe väravaga ette

Kaarpall maandub Gurnikule püüdmatult tagumises ristnurgas

58 min

Ohtlik tsenderdus värava ette, Mets lööb palli üle otsajoone

59 min

Gurnik püüab Lykogiannise madala ja tugeva kauglöögi

60 min

Kreeklaste pealöök ja taas Gurnik jaol

62 min

Rättel pääseb hästi tsenderdama, kuid pall lendab liiga tugevalt värava eest läbi

62 min

Eesti kolmas vahetus - lahkub Bert Klemmer ja mängu tuleb Mikk Metsa

63 min

Luigend otsib pika sööduga kaitseliini selja taha Anieri, ent Kapino on kiirem

64 min

Kreeklased mängivad oma värava all väga ohtlikult, aga Eesti ei suuda võimalust ära kasutada

66 min

Nurgalöögi järel saavad kreeklased tagumise posti juurest täiesti vabalt peaga löögile, kuid Gurnik on valvel

70 min

Metsa murrab keskelt julgelt läbi ja teenib karistuslöögi umbes 25 meetrilt

71 min

Luigendi hea löögi tõrjub Kapino raskustega lati alt nurgalöögiks

71 min

Luigend annab nurgalöögi madalalt ette posti, kuid saab kohe teise võimaluse

73 min

Rättel on karistusalas löögile pääsemas, ent ei taba korralikult palli

75 min

Eestil hea vasturünnaku võimalus, aga Metsa jääb aeglaseks ja kaotab palli

75 min

Mets mängib kreeklaste rünnakul kindlalt palli peaga tagasi Gurnikule

76 min

Ingermann lööb tsenderduse Gurniku eest ilmaasjata nurgalöögiks

76 min

Õnneks sellest midagi ohtlikku ei sünni

77 min

Gavrilov jääb suluseisu

78 min

Kreeklased proovivad kaugelt, kuid löök on ebatäpne

78 min

Rättel keerutab hästi, kuid ei suuda end löögile mängida

81 min

Väljaku ääres pikalt arstiabi saanud Bougaidis on tagasi platsil

84 min

Gianniotas murrab karistusalasse, kuid Mets mängib ta hästi kehaga palli pealt minema

84 min

Vasturünnakul on hea võimalus Rättelile, kuid pealelöök läheb otse Kapniole sülle

85 min

Värav - Kreeka juhib 3:0

85 min

Diamantakos saab ikkagi oma värava kirja, lahendades meisterlikult üks-üks olukorra

86 min

Palju ei puudu ka neljandast väravast, kuid täiesti üksinda värava ees olnud kreeklane ei ulatu tsenderduseni

87 min

Järjekordse nurgalöögi järel päästab Gurnik veel korra Eesti väravast

88 min

Viga Luigendi vastu ja karistuslöök vasakult äärelt

88 min

Gavrilov ei ulatu napilt Raudsepa tsenderduseni

90 min

Gurnik püüab veel ühe terava löögi

90 min

Värav!!! 1:3!

90 min

Kapten Luigend päästab Eesti au, lüües palli karistusala joonelt madalalt Kapino selja taha!

90 min

Ilus löök ja teenitud värav Eestile

90 min

Kohe tuleb aga vastu - Kreeka lööb 1:4

90 min

Diamantakos lööb täna oma teise värava

Mäng on lõppenud!

ENNE MÄNGU:

Võrreldes ülejäänud alagrupikaaslaste Hispaania ja Portugaliga on just Kreeka paberil see vastane, kellelt Eestil võiks avaneda võimalus punkte võtta, et jahtida alagrupis kolmandat kohta ja MM-pääset.

Tegelikult on aga tegemist äärmiselt tugeva meeskonnaga, kes teel finaalturniirile alistas eelringis Andorra ja Armeenia ning viigistas Slovakkiaga, eliitringis sai aga jagu nii Türgi, Küprose kui ka Taani eakaaslastest. Seejuures ei lastud kolmes eliitringi mängus endale lüüa ainsatki väravat.

Südilt mängis Kreeka ka finaalturniiri avamängus Hispaaniaga, kus jäädi küll 0:2 kaotusseisu, ent suudeti värav tagasi lüüa ning jahiti innukalt ka viigipunkti. 1:2 kaotus tähendas siiski, et samuti MM-piletit püüdev Kreeka vajab täna kindlasti võitu.

Kohtumine Kadrioru staadionil algab kell 17.00 ja Postimees toob selle tekstipõhise otseülekandena lugejateni.