Leedu korvpallikoondise olümpialootus püsib, Nigeeria kukutas Kreeka

Linas Kleiza (paremal) üritab takistada Puerto Rico mängumehe J.J. Barea viset.
Linas Kleiza (paremal) üritab takistada Puerto Rico mängumehe J.J. Barea viset. Foto: SCANPIX

Venezuelas toimuval Londoni olümpiamängude korvpalli valikturniiril alistas Leedu veerandfinaalis 76:72 Puerto Rico ja jõudis poolfinaali.

Leedu resultatiivsemad olid Mantas Kalnietis ja Linas Kleiza 14 punktiga. Šarunas Jašikevicius lisas 11 silma. Kaotajatele tõi Alex Galindo 17 punkti.

Leedu oli veel kohtumise viimasel minutil kaotusseisus, kuid Jašikeviciuse korvid tagasid leedulastele pääsu poolfinaali.

Vaata videot.

Üllatuslikult langes konkurentsist Kreeka, kes jäi 79:80 alla Nigeeriale. Euroopa võistkondadest langes konkurentsist ka Makedoonia, kes kaotas 76:86 Dominikaani Vabariigile.

Kindlalt jõudis poolfinaali aga Venemaa, kui veerandfinaalis mängiti 80:65 üle Angola koondis.

Poolfinaalis lähevad nüüd vastamisi Venemaa – Nigeeria ja Dominikaani Vabariik – Leedu. Olümpiapääsme tagavad kolm paremat meeskonda.