Juunioride MM: Saluri saavutas kümnevõistluses viienda koha

Karl-Robert Saluri
Karl-Robert Saluri Foto: Arno Saar / Õhtuleht

Barcelonas toimuvatel kergejõustiku juunioride maailmameistrivõistlustel saavutas Eesti noormees Karl-Robert Saluri viienda koha. Kümne alaga kogus Saluri 7583, isiklikku rekordit parandas ta 130 punktiga. Teine võistlustules olnud eestlane Markus Leemet kogus 7050 punkti, mis andis üldarvestuses 17. koha.

1500 m

Esimeses jooksus saavutas Markus Leemet aja 4.40,32 ning teenis sellega 678 punkti, mis annab lõppsummaks talle 7050 punkti ja 17, koha.

Teises jooksus osalenud Karl-Robert Saluri jäi oma jooksus kolmandaks, joostes välja aja 4.26,69. Selline tulemus andis Salurile viimasel alal 766 ning kokkuvõttes 7583 punkti ning viienda koha. Neljandas kohast jäi Salurit lahutama vaid viis punkti, medal jäi pea 300 punkti kaugusele.

Odavise:

Saluri sai odaviskes kirja 55.80 ning tõusis ühe koha võrra viiendaks. Leemeti parim tulemus oli 49.90 ning tema hoiab enne viimast ala 16. positsiooni.

Teivashüpe:

B-grupis hüpanud Karl-Robert Saluri ületas kõik kõrgused peale algkõrguse 4.20 avakatsel ning sai tulemuseks 4.50. Selle tulemusega kordas Saluri oma isiklikku rekordit ning teenis 760 punkti. Temast rohkem suutis hüpata vaid Ruben Gado, kes ületas 4.70.

A-Grupis ületas Markus Leemet kõrguse 3.90 ja teenis selle eest 590 punkti.

Üldtabelis tõusis Saluri nüüd 6142 punktiga kuuendaks, Leemet jätkab 5785 punktiga 17. kohal.

Kettaheide:

A-grupis heitnud Markus Leemet sai esimesel katsel kirja 38.52, teisel katsel parandas oma tulemust hetites 1,75 kg kaaluva ketta 38.83 m kaugusele. Kolmandal katsel Leemet tulemust ei parandanud ning teenis kettaheitega 641 punkti.

B-grupis heitnud Karl-Robert Saluri sai esimeses voorus kirja tulemuse 39.30, teisel ning kolmandal katsel ta tulemust ei parandanud ning teenis kettaheitega 650 punkti.

Üldarvestuses jätkab Saluri 5382 punktiga 12. kohal, Leemet tõusis kettahetiega ühe koha võrra ning hoiab nüüd 5195 punktiga 17. kohta.

110 m tõkkejooks:

Saluri lõpetas esimese jooksu viiendana ja sai ajaks 15,48. Leemet lõpetas teise jooksu neljandal kohal ning tema ajaks märgiti 15,14. Alavõidu võttis Tim Dekker, kelle aeg oli 14,02.

Saluri on üldarvestuses 4732 puntiga 12. kohal ning Leemet jätkab 4554 punktiga 18. positsioonil. Liider on Dekker 5126 punktiga.

400 m jooks:

400 meetri jooksus osalesid Eestlased teises jooksus, kus saadi Prantsusmaa kümnevõistleja järel teine ja kolmas koht. Saluri jooksis aja 49,60 ja Leemet aja 49,80. Saluri teenis oma tulemusega päeva viimaselt alalt 833 punkti. Leemeti tulemus andis 824 punkti. Avapäeva lõpetasid Eesti atleedid seega vastavalt 3943 ja 3721 punktiga. Punktitabelis annavad need summad 8. ja 18. koha. Võistluse liidrile kaotab Saluri 211 punktiga.

Kõrgushüpe:

Saluri ületas kõrgushüppes tulemuse 1.83 ja Leemet 1.80. Pärast nelja ala on Saluri kogunud 3110 ja Leemet 2897 punkti. Kümnevõistluse arvestuses annavad sellised punktisummad vastavalt 8. ja 20. koha. Võistluse liider on endiselt Jake Stein 3339 punktiga, Saluri kaotab talle 229 ja Leemet 442 punktiga.

Kuulitõuge:

Kuulitõukes jäid mõlemad Eesti noormehed oma parimale alla. Saluri tõukas kuuli 14.20 ja teenis sellelt alalt 741 punkti. Saluri isiklik rekord kuulitõukes on 14.51. Nõrgemas grupis tõuganud Leemeti tulemuseks jäi 12.65, mis jäi tema tippmargile alla poole meetriga ning tõi 646 punkti.

Pärast kolme ala hoiab Saluri tabelis neljandat kohta, kolme alaga on ta kogunud 2457 punkti, mida on 124 võrra vähem, kui võistlust juhtival Jake Steinil. Leemet hoiab 2270 punktiga 16. kohta.

Kaugushüpe:

Karl-Robert Saluri parandas rekordit ka kaugushüppes, hüpates uueks tippmargiks 7.21. Leemet jäi oma isiklikule rekordile (6.99) 12 sentimeetriga alla ning hüppas tulemuse 6.87.

Kümnevõistluse tabelis langes Saluri kolmandalt kohalt kuuendaks. Kahe alaga on ta kogunud 1716 punkti, mida on 61 võrra vähem, kui kaugushüppe järel liidriks tõusnud austraallasel Cedric Dubleril. Leemet langes kogutud 1624 punktiga seitsmendalt kohalt 14.

100 m:

Võistluse avaalal 100 m jooksus püstitasid mõlemad Eesti noormehed isiklikud rekordid. Saluri jooksis aja 11,04 ning teenis selle eest 852 punkti, Leemeti aeg oli 11,09, mis andis kokku 841 punkti.

Pärast esimest ala on Saluri punktitabelis kolmas, kaotades võrdse aja (11,00) jooksnud Benjamin Gföhlerile ja Lukas Schmitzile 9 punktiga. Leemet on 7. ning tema kaotus liidritele on 20 punkti.

Neidude kuulitõukes osalenud Kätlin Piirimäe tõukas kvalifikatsioonis 13.98 ning lõppvõistlusele ei pääsenud. Kvalifikatsiooninormi 15.70 suutsid täita vaid seitse kuulitõukajat, kuid lõppvõistlusele viinuks ka tulemus 14.51.