U20 korvpallikoondis kaotas dramaatilises mängus Ukrainale

Rannar Raap.
Rannar Raap. Foto: PP

Eesti noormeeste U20 korvpallikoondis kohtus Sloveenias toimuval A-divisjoni EMil täna Ukraina koondisega. Grupist edasipääsu otsustavas mängus tuli kahjuks vastu võtta napp 69:72 kaotus.

Eesti parimana viskas Martin Paasoja 18 punkti ja võttis 8 lauapalli, Rannar Raap lisas 16 ja Rait-Riivo Laane 11 punkti. Ukrainlaste parim oli Artjom Pustovõi, kes viskas 22 punkti, võttis 17 lauapalli ja pani koguni seitse kulpi. Eestit ootavad nüüd ees mängud 13.-16. kohale.

MÄNGU KÄIK (Eesti - Ukraina):

4 min mängitud ja seis 7:8.

6 min mängitud, Eesti on taga 8:14.

Esimene veerand lõpeb Eesti jaoks kuuepunktilises kaotusseisus 15:21. Parimana on Martin Paasoja toonud viis punkti.

Teist veerandit on mängitud 3.30 ja Eesti ikka kuue punktiga taga - 20:26.

Pisut üle kahe minuti poolaja lõpuni ja vahe püsib - 28:33.

Poolajaseis 31:39. Eesti poolel on parim olnud Rannar Raap 8 punktiga, vastastel on 2.15 pikk keskmängija Artjom Pustovõi kogunud juba 11 punkti ja võtnud 10 lauapalli. Martin Paasoja on paraku Eesti poolel teinud juba neli viga.

Kolmanda veerandi lõpuni 4 minutit ja Eesti ei saa kuidagi lähemale, seis 40:51.

Kolmas veerand lõppes seisuga 48:56. Pustovõi on visanud juba 20 punkti ja võtnud 13 lauapalli. Eesti parimad on Raap 12 ja Rauno Nurger 11 punktiga.

Kuus minutit mängida ja Eesti saab korraks vahe juba kahele punktile, ent kohe karistab Ukraina kolmesega - 54:59.

Minut lõpuni ja Paasoja kolmese järel vahe vaid kolm punkti! 64:67

38 sek lõpuni, Laane vabavisetest vahe vaid punkt, 66:67.

Kahjuks tabab Krutous koos veaga, Laane eksib ja ukrainlased lisavad kaks vabaviset. 66:72 ja vaid 10 sekundit lõpuni.

Eestlased tabavad küll veel kolmese, kuid see enam ei päästa. Valus kaotus 69:72.

ENNE MÄNGU:

Kuna mõlemad meeskonnad on senised kaks mängu Venemaale ja Kreekale kaotanud, selgitab tänane omavaheline kohtumine, kumb saab alagrupis kolmanda koha ja pääseb edasi vahegruppi. Alagrupis viimaseks jäänud meeskonnad selgitavad omavahel 13.-16. koha omaniku.

Turniiri avamängus pidid Andres Sõbra hoolealused tunnistama Venemaa 86:58 paremust. Eilses kohtumises oli Kreeka aga Eestist parem 91:69. Eesti parimad punktitoojad on kahe mängu peale olnud Rannar Raap ja Oliver Metsalu keskmiselt 9,5 punktiga.

Postimees hoiab lugejaid kell 15 algava mängu käiguga kursis.